Ana Sayfa Haberler 6 Ağustos 2019 224 Görüntüleme

Yamaç Paraşütünde bir Birincilik daha…

Mustafakemalpaşa Sportif Havacılık Klübü 5. Yalova Havacılık Festivalinden Birincilikle Döndü

Mustafakemalpaşa Sportif Havacılık Klübü 5. Yalova Havacılık Festivalinden Birincilikle Döndü

Güney Marmara’nın önemli turizm merkezlerinden Yalova‘da, Yalova Havacılık ve Spor Kulübü (YAHAK) tarafından düzenlenen 5. Yalova Havacılık Festivali, yamaç paraşütü hedef yarışması sona erdi.
Yalova Belediyesinin desteğiyle düzenlenen festival kapsamında merkeze bağlı Soğucak Köyü Kaletepe mevkisinde yamaç paraşütü hedef yarışması gerçekleştirildi.
15 farklı ilden 50 pilot, belirlenen hedefe iniş yapabilmek için yarıştı. Yarışma sırasında Yalova semalarında renkli görüntüler ortaya çıktı.
Pilotların uçuş için kalkış yaptıkları bölgede basın mensuplarına açıklama yapan Yalova Havacılık ve Spor Kulübü Başkanı Nuri Baş, festivalin bu yıl beşincisini gerçekleştirdiklerini söyledi.
Amaçlarının Yalova’da ekstrem sporları ve doğa sporlarını yaymak olduğunu kaydeden Baş, “Bu amaçla da 5’incisini gerçekleştiriyoruz. Her yıl artan bir taleple yapıyoruz. Yalova, doğa sporları merkezi olmaya aday bir yer. Yüzde 63’ü orman. Bölgemiz çok elverişli. YAHAK olarak 7 farklı noktada 7 tepe açtık. Onlardan birindeyiz şu anda. Diğer tepelerde de organizasyonlar yaparak Türkiye’yi tanıtmak istiyoruz.” ifadelerini kullandı.
Festivale Burdur, Kütahya, İstanbul, Ordu, Ankara, Sakarya ve Kocaeli gibi illerden katılımcılar olduğuna değinen Baş, şöyle devam etti:
“Genelde 50 kişilik talebi, İstanbul olduğu gibi karşılayabilirdi. Biz ona müsaade etmedik çünkü biz bütün illerden katılımcılar faydalansın istedik. Herkes bu tepeyi bilsin diye. Onun için her ile belli sayılar verdik.” Dedi.

Festival kapsamında düzenlenen hedef yarışmasının birincisi ise, Mustafakemalpaşa Sportif Havacılık Klübünden Özkan Yıldırım oldu.

Özkan Yıldırım birincilik madalyasını ve hediye edilen bisikleti, Yalova Valisi Muammer Erol’un elinden aldı.

Dost Medya olarak Mustafakemalpaşa Sportif Havacılık Klübünün başarılarının devamını diliyoruz.

Yorumlar