Ana Sayfa Haberler 2 Eylül 2019 322 Görüntüleme

Gökyüzü Renklendi

10. Havacılık ve Turizm Festivalinde Gökyüzü Rengarenk oldu.
  1. Havacılık ve Turizm Festivalinde Gökyüzü Rengarenk oldu.

Mustafakemalpaşa Belediyesi ve Mustafakemalpaşa Sportif Havacılık Spor Klübü tarafından düzenlenen; Ticaret Odası, Ticaret Borsası, Organize Sanayi Bölgesi, Eker, Nestle, Gümüşsu, Kemtat Tatlıcılık, Çakır Çerezleri, Halil Bilen Arı Çiftliğinin sponsorluk desteği verdiği Mustafakemalpaşa Havacılık ve Turizm festivalinde, birbirinden renkli kanatlar gökyüzünü kapladı.

Türkiyede düzenlenen Havacılık Festivalleri içerisinde önemli bir yere sahip olan ve bu yıl 10. su düzenlenerek, Türkiyenin en uzun soluklu festivallerinden biri olan, Mustafakemalpaşa Havacılık ve Turizm festivali 31 Ağustos Cumartesi ve 1 Eylül Pazar günleri gerçekleştirildi.

Hava koşullarının tüm gün uçuşa elvermemesine rağmen, festivale Türkiyenin çeşitli illerinden yaklaşık 100 yamaçparaşütü sporcusu katıldı. Cuma gününden itibaren ilçeye gelmeye başlayan Yamaç Paraşütü Pilotları, Cumartesi günü sabah erken saatlerden öğlene dek gökyüzüyle buluştular. Tümbüldek Kaplıcalarında yenilen öğlen yemeğinden sonra, sporcular Suuçtu şelalesini gezerek, serin havanın tadını çıkardılar.

Cumartesi gecesi iniş alanında yakılan ateşin etrafında eğlenen sporcular, Pazar sabahı erkenden yine gökyüzündeydiler. İkili (Tandem) atlayışlarında sıkça yapıldığı festival boyunca, Mustafakemalpaşalılarda tecrübeli pilotlar eşliğinde uçmanın keyfini yaşadılar.

Özellikle Pazar günü, günü birliğine uçmaya gelen pilotlarda festivale renk katınca, gökyüzü renkli görüntülere sahne oldu.

Her sene festivale gelen Türkiyenin en yaşlı yamaç paraşütçülerinden biri olan Haluk Çağlıoğlu, geçirdiği bir kaza yüzünden kalça ve ayak kırığına rağmen bu senede festivale koltuk değnekleriyle gelerek, 10. Mustafakemalpaşa Havacılık ve Turizm Festivaline renk kattı.

Festival sonunda ilçeden ayrılan sporcular, 10. Mustafakemalpaşa Havacılık ve Turizm Festivalinin, Türkiyenin en keyifli ve  organizasyonu en  güzel festivali olduğunu belirterek, festivalde emeği olan herkese teşekkürlerini sunup, 11. Festivalde buluşmak üzere sözleştiler.

Yorumlar

İlginizi çekebilir

Uyuşturucuyla Yakalandı

Uyuşturucuyla Yakalandı