Burası sayfanın başıdır.Örnek HTML sayfası Burası sayfanın gövdesidir.
DOLAR
32,7067
EURO
34,9497
ALTIN
2.442,80
BIST
10.535,04
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Bursa
Az Bulutlu
27°C
Bursa
27°C
Az Bulutlu
Cumartesi Parçalı Bulutlu
30°C
Pazar Açık
31°C
Pazartesi Parçalı Bulutlu
31°C
Salı Az Bulutlu
30°C

Bu denklemde bir yanlışlık var

Mustafakemalpaşa Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Levent Burmalı, Mustafakemalpaşa Belediyesi’ni ve Başkan Sadi Kurtulan’ı eleştirerek “1 yıl çabucak geçti, zaman çabuk geçiyor.

Bu denklemde bir yanlışlık var
Yavuz Süt Mamülleri Mustafakemalpaşa

İlçemizde hiçbir değişiklik yok. Oysaki belediye yönetimi seçimde iktidar + belediye = hizmet köprüsü, demişti. Ancak, bakıyoruz ki bu denklemde bir yanlışlık var. Denklemin doğrusu iktidar + belediye = 0’dır” dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Levent Burmalı, yaptığı açıklamada “Belediyenin 13 ay’ını boşuna geçirdiğini söyleyerek, seçimlerde verilen vaatlerin hiçbirinin başlamadığını da sözlerine ekledi.

İlk 1 yıl içinde belediyeye karşı eleştiride bulunmadıklarını, bunun da nedeninin merhum Genel Başkanları Alparslan Türkeş’in “Yeni seçilen kişileri en az 6 ay eleştirmeyin. Çünkü onlar ancak yerlerine alışırlar ve çevreyi yeni tanımaya başlarlar” söylediği sözünü bir vasiyet olarak kabul ettiklerini ve bu söze uyarak ilk 1 sene belediyeye karşı hiçbir eleştiri yapmadıklarını dile getirdi.

Burmalı, ilk yaptığı eleştiride belediyenin Mustafakemalpaşa’nın geleceği açısından 106 milyar (eski para ile) vererek stratejik bir plan yaptırdığını ancak bu plana bugüne kadar hiçbir şekilde uyulmadığını söyleyerek, Mustafakemalpaşa Belediyesi’ne bu planı yapan şirketin Bursa ilinde bizden daha büyük belediyelere, daha ucuz fiyatlara yapıldığını vurguladı.

Sadi Kurtulan’ın, her fırsatta “Belediyemizde para kalmamış” sözünü hatırlatan Burmalı: “Madem ki paranız yoktu, bu planı kendi personel ve meclis üyeleriniz ile yapabilirdiniz” dedi.

Yapılan stratejik planda önceliklerin belirlendiğini ancak plana uyulmayarak herkesin kendi kafasına göre hareket ettiğini söyleyen Levent Burmalı: “Sayın Başkan ve belediye yönetimi, yapılan plana uymayacaktınız da o zaman niye yaptırdınız? Oysa ki hazırlattığınız seçim broşürlerinde, planlı ve etkin çalışmadan bahsediyordunuz. Şimdi ne oldu da planlı ve etkin çalışmadan vazgeçtiniz?” dedi.

“Şeffaf, katılımcı ve işbirliği ile belediyeyi yöneteceğini söyleyen Belediye Başkanı, maalesef yapılan tasarıları, ihaleleri, etkinlikleri ve benzeri işleri hiçbir zaman halkla paylaşmamıştır. Halkı bir kenara koyun; meclis üyelerine bile son 1 saat içinde haber vermiştir.

Şeffaflık, işbirliği ile hareket bu demek değildir ancak AKP’nin şeffaflık anlayışı bu ise, bunu bizler bilemeyiz” dedi.

Sadi Kurtulan’ın otobüs duraklarındaki reklam panolarına yapıştırdığı “Yaşlılarımıza sahip çıkalım” yazan fotoğrafları da eleştiren Burmalı, MHP olarak 6 ay önce belediyeye önerge verdiklerini, yaşlı ve özürlür için otobüs düzenlenmesi gerektiğini bu önergede anlattıklarını fakat “yaşlılara sahip çıkalım” diyen Sadi Kurtulan’ın bu öneriyi reddettiğini söyleyerek: “Katılımcılık dediniz. Biz de Mustafakemalpaşamıza katkımız olsun diye size önerge verdik ama nedense bu önergemizi reddettiniz. Bu konuda katılımcı olmamızı istemediniz. Ancak bizler, belediyemizdeki MHP grubu olarak sizlerin bu millete hizmetinizi kolaylaştırmak dına 1 yıldır bütçeniz dahil aldığınız kararların %97’sini “evet” oy’u vererek sizlere katılımcı bir ruha sahip olduğumuzu gösterdik. İşte katılımcılık budur!” dedi.

AKP Belediyelerinin cila politikası uyguladığını söyleyen MHP İlçe Başkanı Levent Burmalı, AKP’li belediyelerin görünen yerleri düzeltip, süsleyip millete sunduklarını ancak altı bozuk, arkası bozuk olmuş çok önemli olmadığını düşündüklerini belirterek: “Süsledikleri sokakların, kaldırımların parasını vatandaştan alıyorlar. Ancak bu alınan paraların neye göre alındığını ve nasıl hesaplanıp alındığını bir türlü açıklamıyorlar. Belediye, halktan alınan ve alınacak olan yol ve kaldırım paralarını bir kez daha gözden geçirmesi gerekiyor. Halkımızın yararına bir düzenleme yapması gerekmektedir” dedi.

AKP’li Belediye Başkanı Sadi Kurtulan’ın, seçim vaatlerinde 4 ay içinde köprüyü ve dere boyunu yapacağını hatırlatan Burmalı, aradan 13 ay geçmesine rağmen ne köprünün ne dere boyunun hala bir işlem görmediğini bunula beraber Tümbüldek ve Terminal ile ilgili de hiçbir çalışmanın yapılmadığını söyledi.

“4 ay içinde vaad ettikleri köprü ve dere boyunun yapımı “hayal köprüsü” olmuştur. Oysa ki Mustafakemalpaşa halkı size hükümet + belediye = hizmet olsun diye yetki verdi. Ama siz diyorsanız ki adamakla mal tükenmez, biz de takdiri halkımıza bırakıyoruz” diyen Levent Burmalı, AKP’li meclis üyeleriyle beraber belediyenin ellerinde olduğunu ve önlerinde hizmet için hiçbir engel olmadığını da sözlerine ekledi.

MHP olarak, DP grubu ile birlikte önerge verdiklerini ancak belediye başkanının bu önergeyi de reddettiğini belirten Burmalı, TOKİ’ye karşı olmadıklarını ancak TOKİ’den iyi hizmet alınması gerektiğini savunduklarını belirtti. TOKİ konutlarının öncelikler Dere Mahalledeki vatandaşlara yapılması gerektiğini söyleyen Burmalı, öncelikli olarak yapılacak konutların envanterlerinin çıkarılmasının ve gelecek 50 yılda doğacak konut ihtiyacının da hesaplanarak çok sayıda konut değil de ihtiyaç sayısı kadar konutun yapılması gerektiğini vurguladı.

Yeni Dere Mahallesine yapılacak olan TOKİ konutlarının öncelikle buradaki vatandaşlara verilmesinin sözünü isteyen Burmalı, belediyenin bu garantiyi vermemesi sonucunda MHP olarak mecliste verilen yetkiyi yargıya götüreceklerini de belirtti.

Lalaşahin Mahallesinde yapılması düşünülen konutlar için ise, “Bu araziyi kullanmayı neden bu kadar çok istiyorsunuz? Elinizde arazi varmış gibi bu yeri TOKİ’ye devredeceksini. Teklifimiz şudur: Lalaşahin, Züferbey, Orta Mahalle eksenlerinde kentsel döüşüme gitmenizdir. TOKİ ile bunu görüşünüz. Zaten millete mal olmuş bu arazi de belediyenin elinde kalmış olur!” dedi.

Başkanın meclisten Nisan ay’ı sonuna kadar almış olduğu yetkiyi meclise iade etmesini de isteyen Levent Burmalı, başkanın, aldığı yetkiyi meclise iade etmediği takdirde konuyu yargıya taşıyacaklarını da duyurdu.

Burmalı son olarak, süt üreticisiyle ilgili düşüncelerini şöyle aktardı: “Süt üreticisinin düştüğü durumun düzeltilmesi için çaba gösterenlere teşekkür ediyorum. Ancak bu mesele meclis bahçesinde süt ürünü, belediye önünde de süt dağıtmakla çözülmez. Binlerce ailenin geçim kaynağı olan süt konusu, en üst makamlara taşınarak köklü bir çözüme kavuşturulmalıdır. AKP’nin hayvancılıkta izlemiş olduğu yanlış politikalarla süt üretiminde hayvancılık ve insanlarımız çok zor duruma düşerler. Buradan AKP grubuna ve Sadi Kurtulan’a diyoruz ki: ‘Aynası iştir kişinin, lafa bakılmaz’ “
https://www.dostmedya.com/haber/1819942656.jpg

Dostmedya Haber’i sosyal medyada takip ederek, son dakika Mustafakemalpaşa Haberleri’ne anında ulaşabilirsiniz.