DOLAR
19,0889
EURO
20,5794
ALTIN
1.195,51
BIST
5.030,83
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Bursa
Hafif Yağmurlu
12°C
Bursa
12°C
Hafif Yağmurlu
Salı Karla Karışık Yağmurlu
4°C
Çarşamba Parçalı Bulutlu
7°C
Perşembe Çok Bulutlu
13°C
Cuma Az Bulutlu
17°C
Papirüs Pastanesi Mustafakemalpaşa
Papirüs Pastanesi MKP

Çekişmeli Seçim Bugün

1981 yılında 26 kişilik müteşebbis heyetin girişimiyle kurulan ve bu yıl kuruluşunun 41. yılını kutlayan Mustafakemalpaşa Ticaret ve Sanayi Odası’nda (MKPTSO), 1 Ekim Cumartesi günü  5 meslek komitesinde seçim heyecanı yaşanacak.

TSO’nun 2018 yılında beri Yönetim Kurulu Başkanı olan Tekin Uzkınay ve ‘Değişim Grubu’ Adayı Vedat Süngü’nün yarışacağı iki adaylı seçim, MKPTSO binasında yapılacak.

Oy verme işleminin saat 09.00’da başlayarak, 17.00’da sona ereceği seçimlerde Uzkınay ‘beyaz’, Süngü ise ‘mavi’ listeyle seçime katılacak.

950 üyesi bulunan Mustafakemalpaşa Ticaret ve Sanayi Odası seçiminde 728 üyenin oy kullanması bekleniyor.

OYLAR, İMZA KARŞILIĞINDA KULLANILACAK

Seçimlerde, listede kayıtlı seçme hakkına sahip olanlar oy kullanabilecek, adaylar ise listelerden seçilme hakkına sahip olanlar arasından seçilecek.

Oylar, oy verenin kimliğinin Oda veya resmi kuruluşça verilen belge ile ispat edilmesinden ve listedeki isminin karşısındaki yerin imzalanmasından sonra kullanılacak.

Tüzel kişi temsilcisi gerçek kişilerin, temsil ettikleri tüzel kişinin tescilli ana sözleşmeleri gereğince temsil ve bağlayıcı işlem yapma yetkisine sahip olduklarına dair Ticaret Sicil Müdürlüğü’nden 90 gün içerisinde alınmış yetki belgesinin veya sicil tasdiknamesinin oy kullanma sırasında ibrazı gerekecek. Sicil tasdiknamelerinde münferiden yetkili kılınanlardan ilk başvurana oy kullandırılacak. Sicil tasdiknamelerinde müştereken temsil yetkisi verilmiş olması halinde, müştereken yetkilendirilen temsilciler tarafından imzalanmış ve aralarında oy kullandırılacak dilekçeyi sandık başkanına verilecek.  Münfesih tasfiye haline girmiş, iflasına karar verilmiş şirketlerin temsilcileri oy kullanamayacak.

MESLEK KOMİTESİ VE MECLİS ÜYELİKLERİ ŞEKİLLENECEK

Mustafakemalpaşa Ticaret ve Sanayi Odası’nda, meslek komitesi asıl ve yedek üyeliği ile meclis asıl ve yedek üyeliği seçimi aynı günde birlikte yapılacak, meclis üyeliği için gösterilecek adayların meslek komitesi adayları arasından olması zorunlu olacak.
Meslek komitelerine üye seçiminde; 1, 2, 3, 4, 5 nolu meslek gruplarından meslek komitelerine 7 asıl ve 7 yedek üye, oda meclisine ise aynı nolu meslek gruplarından 3 asıl ve 3 yedek üye seçilecek.

Meslek komiteleri ve meclis üyeliği seçiminde her meslek grubu için ayrı zarflarda oy kullanılacak. Bu zarflara konulacak her bir oy pusulasının üstüne meslek komitesi asıl üye adayları, altına ise meslek komitesi yedek üye adayları ayrı ayrı yazılacak; meclis asıl ve yedek üyesi adayları ‘meslek komitesi asıl üye adayları arasından olmak koşulu’ ile aynı liste üzerinde meslek komitesi asıl üye adaylarının yanlarına yazılarak belirtilecek. Bu şekilde düzenlenen birleşik oy pusulası bir zarfa konulmak suretiyle sandığa atılacak.

BAŞKAN, 2 GÜN SONRA BELİRLENECEK

Mustafakemalpaşa Ticaret ve Sanayi Odası’nda tüzel kişiler, meslek komitesi ile meclis üyeliğine tüzel kişi olarak seçilecek. Bu nedenle oy pusulalarında meslek komitesi ve meclis üyeliği için tüzel kişinin sadece unvanının yazılması zorunlu olacak.

Meslek komitesi ve meclis üyeliğine seçilen tüzel kişiler, meslek komitesi ve meclis üyeliği seçimlerinin kesinleşmesinden itibaren 1 gün içinde meslek komitesi ve meclis üyeliğinde tüzel kişiyi temsil edecek gerçek kişinin ismini Oda’ya bildirecek. Bu süre içinde bildirimin yapılmaması halinde meslek komitesi ve meclis üyeliği seçimlerinde oy kullanan tüzel kişinin gerçek kişi temsilcisi, yönetim kurulu başkan ve üyeliği seçiminde oy kullanamayacak.

Oda yönetim kurulu başkan ve üyeliği, disiplin kurulu asıl ve yedek üyeliği ile genel kurul delege seçimleri, meslek komitesi ve meclis seçimlerinin kesinleşmesini takip eden 2 gün içinde yapılacak, bu seçimlerin yapılma tarihi Mustafakemalpaşa Seçim Kurulu Başkanlığı’nca belirlendiğinde ayrıca ilan edilecek.

BEYAZ LİSTE

1.GRUP; Halim Yavuz (Yavuz Süt), Recep Şevki Özcan (Marmara Fide), Metin Ertene (Ertene Et)

2.GRUP; Soner Dadak (Dadak Giyim), Ertuğrul Kayhan (Kayahanlar Oto), İlhan Çakmakçı (Çakmakçı Kuyumcu)

3.GRUP; Sinan Taşkın (Taşkın Hafriyat), İbrahim Özmen (Öztrak Özmenler), Abdullah Yağız (Koçaslanlı İnşaat)

4.GRUP; Metin Oruç (Oruç Tur), Nevzat Erdem (Erdemler Otomotiv), Hikmet Alpay (Koşuboğazı Tarımsal Kooperatifi)

5.GRUP; Tekin Uzkınay (ÖZ-TEK), Mehmet Çalışkan (Rani Mobilya), Suat Kıray (Özcan Kolonya)

MAVİ LİSTE

1. GRUP; Vedat Süngü (Mavi Köşe), Caner Dink (Dink Gıda) ve Suat Akar (Şapçı Kooperatifi Başkanı)

2. GRUP; Ethem Yılmaz (Marmara Oto Yıkama), Mehmet Küçüktarakçı (TAMİŞ Giyim), Kerem Birinciel (Birinciel Aytemiz Petrol)

3. GRUP; İlhan İğneci (İğneci İnşaat-Düğün Salonu), Mutlu Turgut (Ender Palet), Eray Ada (Adacan İnşaat)

4. GRUP; Fevzi Okumuş (OKU-TAŞ Taşımacılık), Onur Girgin (Zirve Taşımacılık), Yusuf Bozacı (Aras Kargo)

5. GRUP; Emin Özkara (Tunç Topkara Mermer), Mustafa Yaşar (Yaşar Mermer) ve Orhan Eraslan (Viapot Toprak Ürünleri)

Haber Kaynağı: Mücadele Gazetesi

Dostmedya Haber’i sosyal medyada takip ederek, son dakika Mustafakemalpaşa Haberleri’ne anında ulaşabilirsiniz.