Ana Sayfa Haberler 19 Eylül 2019 10:44

ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ GAZİLERİ VE ŞEHİTLERİ UNUTMADI, UNUTMAYACAK VE UNUTTURMAYACAK!…

Milli Mücadele; işgalci emperyalist devletlere, İstanbul Hükümeti ve onların destekçilerine karşı topyekûn verilmiştir. Milli Mücadele, Türk Ulusu’nun bağımsız yaşama kararlılığının ve inancının adıdır. Türk Uusu’nun bu kararlılığı bütün mazlum uluslara örnek olmuş, ilham vermiştir. Hiç şüphesiz ki Milli Mücadelemizin Büyük Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’tür. Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün“Hattı müdafaa yoktur sathı müdafaa vardır, o satıh bütün vatandır.” sözleriyle taçlandırdığı ve zaferle sonuçlandırdığı Sakarya Savaşı’ndan sonra 19 Eylül 1921’de TBMM tarafından çıkarılan bir kanunla Mareşal rütbesi ve Gazi unvanı verilmiştir.

Türkiye Cumhuriyeti’ne ve Türk Milleti’ne karşı emreryalist güçlerin aklı hala Sevr’de kalmış,her fırsatta ulusal sınırlarımızı bölmeye ve parçalamaya çalışmaktadır. Laik-demokratik Cumhuriyet rejimini ve ülkemizin bölünmez bütünlüğünü korumak uğruna, Ulusal Kurtuluş savaşımızda, Kore savaşında, Kıbrıs Barış harekatinde savaşan ve Demokrasi mücadelesi veren tüm gazilerimize şükranlarımızı sunuyoruz. “Önce Vatan”diyerek canlarını veren şehitlerimizi minnetle, rahmetle anıyoruz.

Gazilik, Türk vatanseverliğinin,Türk kahramanlığının, Türk fedakarlığının yaşayan destanıdır. Gazi ise bu kahramanı yazan destanın adıdır.
Gazilik unvanının verilişinin 98. Yıldönümünde Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve tüm gazilerimizi saygıyla selamlıyoruz.

ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ
Mustafakemalpaşa Şubesi
Yönetim Kurulu

Yorumlar