Ana Sayfa Haberler 29 Eylül 2019 18:25

Yunanistan’a Geçerken, Hayatlarını Kaybettiler.

FETÖ davasından yargılanan ve denetimli serbestlik yasası ile cezaevinden çıkan, Mustafakemalpaşa’lı bir aile şirketinin eski ortaklarının da içinde bulunduğu bot Yunanistan’ın Oinousses adaları açıklarında battı. Botta bulunan 1’i bebek, 4’ü çocuk 7 kişi can verdi.

Edinilen bilgilere göre, Çeşme’nin kuzeyinde Yunanistan’a ait Sakız Adası yakınlarında kayalıklara çarpan bot alabora oldu. Toplam 19 kişinin bulunduğu bottaki 7 kişi boğularak can verdi.

Yunanistan Sahil Güvenlik ekipleri, facianın duyulması üzerine bölgeye hareket etti. Bölgede bulunan Yunan Donanmasına ait gemiler ve bir helikopter kurtarma çalışmalarına katıldı. Denizden 5 erkek 3 kadın ve 4 çocuk sağ kurtarıldı. Bottaki diğer 7 kişinin cansız bedenleri sudan çıkarıldı.

 

Aynı Aileden 4 kişi öldü, iki kişi ağır yaralı

 

Yunanistan polisi resmi açıklama yapmazken, yerel kaynaklara göre, Mustafakemalpaşalı olan Mustafa Said Zenbil, Mahir Işık (2 aylık bebek), Meltem Zenbil  ve Kevser Sezer hayatını kaybetti. Yine Mustafakemalpaşalı Aslan Oğuz ZENBİL ve Bedirhan ZENBİL ise ağır yaralı olarak hastaneye kaldırıldı.

Yorumlar