Ana Sayfa Haberler 5 Aralık 2019 12:24

Mustafakemalpaşa Belediye Spor Müthiş bir geri dönüşle Rövanşı Aldı

Çarşamba akşamı 19:30 Mudanya Kapalı Spor Salonunda oynanan maçta Mustafakemalpaşa Belediye Spor daha önce 8 sayı farkla yenildiği Oksijen Gençlik Sporu 93-84 yendi.

Bursa Büyük Erkekler A grubundaki mücadelede, daha önce kendi sahasında 8 farkla yenildiği Oksijen Gençlik Sporla bu kez Mudanyada oynayan, Mustafakemalpaşa Belediyespor Basketbol Takımı maça kötü başladı.

Birinci periyodun başından itibaren tutuk bir oyun sergileyen Mustafakemalpaşa Belediyespor Basketbol Takımı, birinci periyodun ortalarında maçı dengelemeyi başardı. Birinci periyod 27-24 Oksijen Gençlik sporun üstünlüğüyle bitti.

İkinci periyotta da kötü bir oyunun ardından aradaki denge bozuldu ve ilk yarı 59-45 sona erdi.

Üçüncü periyota maçı döndürmek için hırslı çıkan Mustafakemalpaşa Belediyespor Basketbol Takımı maalesef bu periyotta da istediğini bulamadı. Üçüncü periyod 72-60 rakip takımın üstünlüğü ile sona erdi.

Dördüncü ve son periyotta da istediği oyunu kuramayan Mustafakemalpaşa Belediyespor Basketbol Takımı, son 7,5 dakikaya 22 sayı fark yemiş şekilde girdi.

 

Her şey son 7,5 Dakikada oldu

Maçın bitmesine 7,5 dakika varken ve 22 sayı geride olan Mustafakemalpaşa Belediyespor Basketbol Takımı oyuncuları rakibin üstün olduğu psikolojisini birden üzerlerinden atarak, ardı ardına sayı üretmeye başladı.

Ard arda bulunan sayılarla moral bulan oyuncular, son beş dakikaya girildiğinde gerçek performanslarını göstermeye başladılar ve fark iyice azaldı.

Periyodun sonlarına doğru maçta başa baş bir mücadele başladı. Buldukları moralle oyundan kopmayıp sayı üretmeye devam eden Mustafakemalpaşa Belediyespor Basketbol Takımı müthiş bir geri dönüşle maçı 9 sayı farkla 84-93 kazanmayı başardı.

Böylelikle kendi sahamızda 8 farkla yenildiğimiz Oksijen Gençlik Sporu, Mudanyada 9 farkla yenerek, rövanşı almış oldu.

Yorumlar