Ana Sayfa Haberler 6 Aralık 2019 13:39

İbn-i Sinada Bir İlke İmza Atıldı

Mustafakemalpaşa İbn-i Sina Özel Eğitim Meslek Okulu/Uygulama Okulu bünyesinde eğitim gören özel eğitim öğrencilerinin okulda bulundukları sürede yanlarında bulunan velileri için bekleme salonu yapıldı.

Mustafakemalpaşa Belediyesi katkılarıyla yapılan Veli bekleme salonun da aynı zamanda velilere Halk Eğitim Merkezi bünyesinde görevli Seramik Öğretmeni Hayriye ÇAKICI tarafından ‘Sır altı Çini kursu’ verilmeye başlandı.   Böylece kursa devam eden velilerin okulda bulundukları süre içerinde üretici konuma gelerek sosyal-psikolojik yönden desteklenmeleri amaçlanıyor. Sır altı Çini Kursu aynı zamanda Mustafakemalpaşa da yapılan tek çini kursu olarak da ayrı bir öneme sahip. Veliler bu sanatın unutulmaması için önemli bir görev üstlenmiş oluyor. Üretilen eserler yılsonunda oluşturulacak sergi ile ziyaretçilerin beğenisine sunulacak.

Açılış programına Mustafakemalpaşa İlçe Kaymakamı  Mehmet Zeki Koçberber, Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet KANAR, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa EFE, İlçe Milli Eğitim Şube Müdür yardımcıları Halk Eğitim Müdürü Zafer Göllü,  İbn İ Sina Okul Müdürü Ahmet Memi Okul Müdür yardımcıları, Öğretmenler, Veliler Öğrenciler, Daire Amirleri ve Kurum Müdürleri katıldılar.

Açılıştan önce Okulun Müzik Öğretmeni Oya Çakmak Karaağaç yönetiminde okulun öğrencilerinden oluşun ritim ve müzik grubu öğrencilerinin müzik sunumu yapılırken okul öğrencilerinin müziğin ritmine uyarak oynamalarına Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Kanar, Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Işık”ta katılınca öğrencilerin ve katılımcıların alkışları ile çok güzel ve duygu dolu anlar yaşandı

Açılışta konuşan Belediye Başkanı Mehmet KANAR, Burada özel Eğitime muhtaç öğrencilerinin velileri için ellerinden gelen tüm hizmetleri yapmaya çalışacağını ve bunun böyle olması gerektiğini söyledi.

Konuşmaların ardından Hayırlı osun dilek ve temennileri ile Veli Bekleme Salonunun açılışı gerçekleştirildi.

Mustafakemalpaşa İlçe Kaymakamı,  Mehmet Zeki KOÇBERBER Bursa gerçekleştirilen Özel Sporcular Spor Oyunlarında Masa Tenisinde Kızlarda 1. Olan Okulun Öğrencisi Selinay YAVUZ ve Erkeklerde 3. Olan Umut ÇEKİLİ’ ye madalya ve kupasını verirken başarılanın devamını dileyerek tebrik etti.

İlçe Milli Eğitim Müdürü, Mustafa EFE Belediye Başkanı Mehmet KANAR’ a yaptıkları tüm hizmetler için Teşekkür ederek plaketi taktim

Açılıştan sonra veli bekleme salonunu gezen protokol yapılan çalışmaları incelemeler yaparak ve velilerle görüşmeler gerçekleştirdiler.

Mustafakemalpaşa Kaymakamı Mehmet  Zeki Koçberber ,Belediye Başkanı Mehmet Kanar ,Belediye başkan Yardımcısı Fatma  Kocaman ,İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Efe  ile birlikte  Veli Bekleme Salonunun Açılışı yapıldı.

Haber-Foto: Çetin Güler

 

Yorumlar