Ana Sayfa Haberler 2 Ocak 2020 16:16

Ticaret Borsası Kooperatif Üyeleriyle Bir araya Geldi

Mustafakemalpaşa Ticaret Borsası, düzenlediği toplantıyla  Kooperatif statüsündeki üyeleriyle bir araya geldi.

Toplantı sonrasında bir açıklama yapan Mustafakemalpaşa Ticaret Borsası Başkanı Sadettin Akkoyunlu şu açıklamalarda bulundu.

 

‘21. Yüzyıla Giren Dünyamız Başdöndürücü Gelişmelere Ve Değişimlere Tanık Olmaktadır. Bu Gelişmlerden Biri De Ülkemizin Fiziki Sınırlarının Önemi Biraz Azalırken Ekonomik Birliklerin Öneminin Artmasıdır. Ekonomik Ve Sosyal Dayanışmanın En Büyük Örneğini Kooperatifler Oluşturmaktadır.’’ Birlikten Kuvvet Doğar ‘’ Atasözü De Bunun En Güçlü İspatıdır. Bu Kapsamda Borsamız Üyesi Kooperatiflerimizle Senenin İlk Toplantısını Gerçekleştirdik.

İlçemizin  Tarım Ve Hayvancılıktaki Nüfusnun Yarısını İlgilendiren, Üretimin Gittikçe Arttığı Tarımsal Ürünlerin Ve Hayvancılığın  Gelişmesi  İçin Atılan Adımlar Artık Sözde Kalmayacak. Atılacak Adımlarım İcaraata Dönüşmesi İçin Üyemiz Olan Kooperatif  Ve Birliklerin Başkanlarıyla  Konuları Ele Alıp Öncelik Olarak  Üç Onu Belirledik.

Bunlardan

  1. Turib (Türkiye Ürün İhtisas Borsası) Kurulması İle Birlikte Lisanslı Depoculuğa Geçilmiştir. İlçemize Lisansı Depo Kazandırılması  İle  İlgili  Çalışmaların  Yapılması.
  2. Uzun Zamandan Beri Borsamızın Aromatik Ve Tıbbi Bitkiler   İle İlgili Çalışmasının Sonuç Vermeye Başladığı Ve Coğrafi İşareti Alacağımız  Yöremize Ait İki Yada Üç Ürün Belirlenmesi.
  3. Belediyemize Ait Olan Hayvan Pazarının Daha Faal Bir Hale Getirilmesi İçin Kooperatif Ve Birliklerimizin Faal Bir Şekilde Hayvan Pazarına Entegre Edilmesi Yönünde Çalışmaların Yapılması  Ve Bu Konulara İstinaden  Tarım Bakanlığımızla  Görüşmelerin Yapılarak Bu Toplantıların Düzenli Bir Şekilde Yapılması Konusunda Görüş Birliğine Varıldı.’

Yorumlar

İlginizi çekebilir

Ormancılara Eğitim

Ormancılara Eğitim