Ana Sayfa Haberler 11 Ocak 2020 11:20

SONTAŞ TARIM Açıldı

Sontaş Grup bünyesinde faaliyet gösteren Sontaş Tarım Cuma namazının ardından gerçekleştirilen güzel bir organizasyonla açıldı.

Açılışa çok sayıda davetli katıldı. Güzel bir organizasyonun yapıldığı açılışta, ilk konuşmayı yapan Ziraat Odası Başkanı Mehmet Aydemir, konuşmasında şu sözlere yer verdi.

‘Sayın Başkan, Değerli Konuklar, Saygıdeğer Ziraat Odası Üyelerim, Kıymetli Basın Mensupları Ve  Muhterem Çiftçi Dostlarımız….Hepinizi Sontaş Tarım Ltd. Şti.  Adına Saygıyla Selamlıyorum.

Sontaş Tarım’ın Açılış Programına Katılarak Bizleri Onurlandırdığınız, Mutluluğumuzu Paylaştığınız İçin Teşekkür Ederim.

İlçemizin Kalkınmasında Tarım Sektörü Çok Önemli Bir Rol Oynamakta. Hem Tarım Konusundaki Çalışmalarımda Hem De Ziraat Odası Başkanı Kimliğimle İyi Ve Faydalı Çalışmalar Yapmak İçin, Gayretle Çalışıyoruz.

Bugün De Açılışını Gerçekleştireceğimiz Sontaş Tarım İlçemize , En Çok Ta Çiftçimize İnanıyorum Ki Çok Değer Katacak

Kıymetli Konuklar;

Sontaş Tarım Çiftçi Dostlarımıza Başta Bitki Koruma Ürünleri Olmak Üzere, Taban  Gübresinden Yaprak Gübrelerine, Tohum Çeşitlerinden Fideye, Zirai İlaçtan Tarımsal Sarf Malzemeye Kadar Her Türlü Zirai Ürünü Rekabetçi Koşullarda İlk Elden Sunacak. Çok Güçlü Bayilik Anlaşmaları Yaptık Sizin İçin. Daha İyi Koşullarda İhtiyaç Duyacağınız Her Şeye Ulaşın, Uzağa Gitmeyin Buradan Alın, İyi Fiyata Alın, Kalitelisini Alın Diye.

Sontaş Tarım İlçemize, Çiftçimize, Bölgemize Değer Katsın, Hayırlı, Uğurlu, Bereketli Olsun.

Bu Özel Günde Mutluluğumuzu Paylaşıp, Bizlerle Olduğunuz İçin Tekrar Teşekkür Ederim.’ Dedi.

 

Daha sonra Murat Aydemir yaptığı konuşmada;

‘Sayın Başkan, Değerli Konuklar, Kıymetli Basın Mensupları Ve Toprağa Değer Katan Ellerin Sahibi Muhterem Çiftçi Dostlarımız….

Hepinizi Sontaş Grup Şirketlerim Adına Saygıyla Selamlıyorum.

Grubumuzun Yeni Yatırımı Olan Sontaştarım’ın Açılış Programına Katılarak Bizleri Onurlandırdığınız, Mutluluğumuzu Paylaştığınız İçin Teşekkür Ederim.

Tarım Sektörü, Cumhuriyetimizin Kuruluşundan Günümüze Kadar, Ülkemizin Ekonomik Ve Sosyal Gelişmesinde Çok Önemli Görevler Üstlenmiş Ve Bu Görevini Günümüze Kadar Sürdürmüştür.İlçemizin De Lokomotif Sektörü Olan Tarım Bizim De En Önemli Faaliyet Alanımız Olmuştur.Yıllardır Severek Emek Verdiğim Tarım Sektöründe Önce Hayalim, Sonra Hedefim Olan Bu İşletmenin Nihayet Açılışını Yapıyoruz. Çiftçimize Hizmet Verecek Olmaktan Gururlu Ve Bir O Kadarda Mutlu Olduğumu Belirtmek İsterim.

Sontaş Tarım Mustafakemalpaşamız’a, En Çok Ta Çiftçimize Hayırlı Olsun. Burası Sizin İşletmeniz, Sizin Açık Kapınız, Sizlere Koşulsuz Kaliteli Hizmet Vermek İçin Var.

Sizler Sontaş Markamızı Ağırlıklı Olarak Görünen Yüzümüz Olan Mağazacılık Sektöründen Tanıyorsunuz. 1968 Yılında Temelleri Atılan İşletmemiz Geçen Yarım Asırlık Sürede Emin Adımlarla Büyüdü, Güçlendi. Aile Mağazacılığı Konseptiyle Faaliyet Gösteren Sontaş Giyim Ve Sontaş Çocuk İlçemizin Markası Oldu.

Tarımla, Toprakla Hep İç İçeydik, Hiç Kopmadık.Sontaş Tarım Olarak Ta İnşallah Önce Bölgemize Sonra Ülkemize Değer Katmak İçin Var Gücümüzle Çalışacağız.

Başarımızın En Önemli Sırrı Da Dedelerimizden Aldığımız Manevi Mirastır. Sontaş Markamızın Herkes Soyadımızdan Geldiğini Sanır Ama Aslında Sontaş Kelimesi Dedelerimizden Aldığımız Manevi Mirasın Değerlerimiz Olmasından, Bu Değerleri Düstur Edinmemizden Kaynaklanıyor.

Sontaş Kelimesindeki Her Harfin Bir Anlamı Var;

S Harfi; Sadakat

O Harfi;  Onur

N Harfi;  Namus

T;  Tevazu

A;  Azim

Ş;  Şükür Demek.

Bizler Sontaş Kelimesini Her Telaffuz Ettiğimizde Bu 6 Değeri Yüreğimizde Hisseder, Ona Göre Yaşarız. Bizim İçin Kazandığımızı Burada Harcamak, Yatırımını Buraya Yapmak, Kazanırken Kazandırmak, Bunu Değerlerimize Bağlı; Dürüst Ve Ahlaklı Ticaret Üslubuyla Yapmak Çok Önemli Bir Değerdir.

Kıymetli Konuklar;

Biz Geçen Yarım Asırlık Sürede Çok Güzel Kazanımlar Sağladık, Kazandıklarımızı Mustafakemalpaşamız’da Değerlendirdik, İlçemize Yatırım Yaptık, Kendi Yöremizin İnsanına İstihdam Sağladık. Şimdi De Sontaştarım’la Çiftçimizi Destekleyecek, Çiftçimizi Kalkındıracağız, Birlikte Kazanacağız, İlçemiz Kazanacak, Ülkemiz Kazanacak İnşallah.

Burası Sizin İşletmeniz, Size Hizmet Etmek İçin, Size Hizmet Ettiği Sürece Var. Sizin İçin Koşulsuz Şartsız En İyi Hizmeti Sunmak İçin Çalışacağımızdan Şüpheniz Olmasın.

Biz Dersimizi İyi Çalıştık, Yıllarca Toprakla Olan Bitmeyen Aşkımız, Çalışma Sevdamız, Bizi Bu Noktaya Getirdi. İşletmemiz Hayırlı Olsun, Toprağımız, Ürünümüz, Hasadımız Bereketli Olsun. Birlikte Güzel İşler Yapalım. Kazan Kazan İlkesiyle Önce Siz Kazanın, Sonra Biz Kazanalım, İlçemiz Kazansın, Ülkemiz Kazansın. Hayırlı, Uğurlu, Bereketli Olsun.’ Sözlerine yer verdi.

 

Büyüşehir Başkan Vekili Süleyman Çelik’in konuşmasından sonra Sontaş Tarım dualarla açıldı.

Murat ve Mehmet Aydemir’in işletmeciliğini yaptığı, başta bitki koruma ürünleri olmak üzere, taban  gübresinden yaprak gübrelerine, tohum çeşitlerinden fideye, zirai ilaçtan tarımsal sarf malzemeye kadar her türlü zirai ürünü bayilikleri kanalıyla bölge çiftçisine sunmayı amaçlayan Sontaş Tarım Sanayi Sitesi Hastane Yolu üzerindeki yerinde faaliyetine başladı.

 

Yorumlar