Ana Sayfa Haberler 19 Şubat 2020 11:50

Belediye Çalışanlarına İlk Yardım Eğitimi

Mustafakemalpaşalı Prof. Dr. İbrahim İkizceli, Mustafakemalpaşa Belediyesi personeline ilk yardım eğitimi verdi.

 

Mustafakemalpaşa Belediyesi ve Mustafakemalpaşalılar Derneği (PAŞADER) işbirliği ile meclis salonunda gerçekleştirilen eğitimde belediye personeline ilkyardımın temel amacı anlatılırken, olası bir kaza anında ilk müdahalenin hayati önem taşıdığı vurgulandı.

 

Çeşitli örneklerle yapılan yanlışlara da dikkat çeken Prof. Dr. İbrahim İkizceli, ilk yardımın nasıl yapılması gerektiği konusunda bilgiler vererek ilk yardımın altın kurallarını anlattı.

 

Kazalardan kalp krizine yaralanmalardan yanıklara, kadar birçok konunun uygulamalı olarak işlendiği eğitime Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Kanar, Başkan Yardımcısı Fatma Kocaman, Mustafakemalpaşalılar Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Kıvanç Atmaca ve yönetimi de katıldı.

 

‘İlk yardımın önemi büyük’

 

Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Kanar, “Sağlıkta ilk yardımın önemi büyük. Hayat kurtaran önemli müdahalelerin uygulamalı olarak anlatıldığı eğitimde personellerimizle bir araya gelen, değerli hemşehrimiz Prof. Dr. İbrahim İkizceli’nin dersi gayet verimliydi. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Acil Tıp Ana Bilim Dalı Başkanlığı’nı yürüten kıymetli hocamız İbrahim beye ve bu anlamlı eğitime ön ayak olan PAŞADER’e teşekkür ediyorum” dedi.

Yorumlar

İlginizi çekebilir

3. köprü 2 ay sonra bitiyor

3. köprü 2 ay sonra bitiyor