Ana Sayfa Haberler 3 Mart 2020 11:26

Ortaöğretim Okul Müdürleri Ve Rehber Öğretmenler İle Toplantı Yapıldı

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Efe, Şube Müdürü Hakan Yastıkcıoğlu, Lise müdürleri ve ilçerehber öğretmenlerinin katılımıyla İbrahim Önal Fen Lisesinde, LGS öncesi değerlendirme ve etkili rehberlik konusunda toplantı yapıldı.

Toplantı İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Efe’nin açılış konuşması ile başladı.
Mustafa EFE konuşmasında; “Bu yıl ülke genelinde olduğu gibi ilçemizde de, Ortaokul 8. Sınıftan mezun olacak öğrenci sayımızda 4+4 eğitim sistemine geçilmesinden kaynaklanan öğrenci artışı olduğunu, öğrencilerimizin Ortaöğretim kurumlarına geçişte sorun yaşanmaması için kontenjan ve planlama çalışmalarının yapıldığını, liselere yerleşme öncesinde Okul tanıtımlarının, rehberlik faaliyetlerinin önem arz ettiğini belirterek, Okul müdürlerimizin ve Rehber öğretmenlerimizin yapacakları tanıtım ve Rehberlik çalışmalarının çok önemli olduğunu söyledi. ”
Daha sonra Lise müdürleri okullarının tanıtımını yaptı. Ortaöğretim kurumlarımızın, 8. Sınıf öğrencilerine tanıtımı noktasında,1-23 Nisan tarihleri arasında Liseleri, ortaokulları ziyaret ederek tanıtım faaliyetleri yapması, 23 Nisan 2020 Tarihinden sonra da 8. Sınıf öğrencilerin liseleri gezerek, tanıtım faaliyetlerini yapmaları planlandı.

Yorumlar