Ana Sayfa Haberler 7 Mayıs 2020 12:53

Tepecik Mahallesine Ot Pazarı Binası

Mustafakemalpaşa Tepecik Tarımsal Kalkınma Kooperatifi ve Mustafakemalpaşa Belediyesi işbirliği ile, Tepecik mahallesine  Ot, Yonca, Fi, saman pazarı inşaatı başladı.

Mustafakemalpaşa Tepecik Tarımsal Kalkınma Kooperatifi ve Mustafakemalpaşa Belediyesi işbirliği ile, Tepecik mahallesine  Ot, Yonca, Fi, saman pazarı inşaatı başladı.

Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Kanar, seçimlerden önce verdiği sözü tutarak Tepecik Mahallesine Ot, Yonca, Fi, saman pazarı yapıyor.

Mustafakemalpaşa Belediyesine ait 700 metrekare alan üzerinde başlayan inşaatın ay sonunda bitirilip hizmete gireceği öğrenildi.

Tepecikte Cumartesi günleri kurulan pazaryeri, Ovaköylülerinin ihtiyaçlarını karşılıyor. Pazara gelen ova köylülerinin ot ve saman ihtiyacını karşılamak üzere, Cumartesi ve Pazar günleri açık olacak şekilde planlanan, alt yapısı Tepecik Tarımsal Kalkınma Kooperatifi tarafından, diğer bütün unsurları Mustafakemalpaşa Belediyesi tarafından yapılacak olan Ot Pazarı Binasının yapımına başlandı.

Ayrıca yapılacak olan binanın yan tarafında küçükbaş hayvan pazarı kurulması düşünülüyor, böylelikle cumartesi günü kurulan sebze meyva pazarına gelen tüm ova köylüleri, Pazar ihtiyaçlarının yanı sıra, küçükbaş hayvan ve hayvanların ihtiyaç duydukları ot, saman, yonca ve Fi alabilecekler.

Tepecik Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Nazmi Seymen, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Ot Pazarı binası projemizi hayata geçiren, Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Kanar’a teşekkürlerimizi sunuyoruz. Yapılacak bina ile Tepecik Mahallemizin daha da bir haraketleneceğine ve Ova köylerinin merkezi durumuna geleceğine inanıyoruz.’ Dedi.

Yorumlar