Ana Sayfa Haberler 2 Haziran 2020 12:38

Mustafakemalpaşaspor’un Son Durumu Nedir

Koronavirüs sebebiyle oynanıp, oynanmayacağı yılan hikayesine dönen Bursa Süper Amatör Ligi B Grubu’nda şampiyonluğunu ilan eden Mustafakemalpaşaspor Belediyenin durumu merak konusu olmaya devam ediyor.

B Grubunda şampiyonluğunu ligin bitimine iki hafta kala ilan eden Mustafakemalpaşaspor Belediye maçlar oynansa da lider, oynanmasa da liderliği tescil edilecek. Fakat bilindiği gibi Bursa Süper Amatör Ligi grupları karşılaşmaları bittikten sonra, playoff karşılaşmaları sonucunda BAL ligine çıkacak takım belli olacak. İşte bu durum yüzünden meydana gelen belirsizlik halen devam ediyor.

Konuyla ilgili görüşlerine başvurduğumuz, Bursa Amatör Spor Klüpleri Federasyon Başkanı Osman Kılıç konuyla ilgili şu ifadelerde bulundu.

‘Herkes gibi bizde federasyonun alacağı kararı bekliyoruz. Süper Lig Takımlarının dahi şartları tamamlayarak oynayıp, oynamayacağı kesinleşmemişken, Amatör Spor Klüpleri arasında oynanacak olan karşılaşmalarda, fiziki şartları sağlamamız çok zor görünüyor.

Gönül ister ki; şartlar normalleşsin ve maçlar tamamlansın. Maçlar tamamlanırsa zaten mesele kalmıyor. Sıkıntı maçlar oynanamazsa, belirlemelerin nasıl yapılacağı yönünde görünüyor.

Öte yandan bir yıl boyunca çalışıp emek vermiş takımlarımız var. Mesela Mustafakemalpaşaspor Belediye gibi emek vermiş bu emeğinin karşılığında ligin bitmesine iki hafta kala liderliğini ilan etmiş bir takım. Elbetteki bu liglerde sonuç ne olursa olsun. Birilerinin bir alt lige düşmesi gerekiyor, birilerinin de bir üst lige çıkması gerekiyor. Yoksa bana göre, sezon boyunca ter dökmüş sporcuların hakkı teslim edilemez.

Federasyonumuzun bu konuda çalışma yaptığını hepimiz biliyoruz. Bekleyip, karara göre hareket edeceğiz.’ Dedi.

Yorumlar

İlginizi çekebilir

Balibey İlkokulu’na Ziyaret

Balibey İlkokulu’na Ziyaret