Ana Sayfa Haberler 14 Temmuz 2020 14:42

Bulvar Sürücü Kursunda Şimdi Simülatör Zamanı

Bulvar Sürücü Kursu otomobil ve motosiklet simülatörü getirerek hizmete soktu.

Bulvar Sürücü Kursunun hayata geçirdiği simülatör araçlarla, kursiyerler, araç donanımlarını birebir görüp, araçları kullanarak, gerçek araçlara geçtiklerinde yaptıkları hataları ve heyecanı yenebilecekler.

Bulvar Sürücü Kursu yetkilisi, Bülent Yazar, yeni kullanıma soktukları otomobil ve motosiklet simülatörü için şu açıklamalarda bulundu.

‘Bu simülatörde kursiyelerimizin trafiğe çıkmadan önce araç donanımlarını tanıtıyoruz.  İlk olarak verdiğimiz simülatör eğitimi ile gerek otomobil gerekse motosiklet donanımlarını tanıyor, direksiyon başına geçtiğinizde ilk dersten araç kullanmaya başlayabiliyorlar.

Simülatör Sürücü adaylarının trafiğe çıkmadan önce yaşadığı stresi ve heyecanı en aza indirerek trafiğe uyumlarını hızlandırıyor. Kullanım sırasında ihlâl edilen trafik kurallarının kullanıcıya sesli ve görsel olarak anında bildirilmesi ve bu ihlâllerin sürüş sonrasında raporlanması sürücü adaylarının kendilerini test etmesine yardımcı olmakta henüz trafiğe çıkmadan hata payının en aza indirmelerini sağlamaktadır.

Simülatörde kullanılan gerçek araç dinamiği eğitimde verimliliği artırmanın yanı sıra ileri sürüş tekniği eğitiminin verilmesi için de uygun ortam sağlanmaktadır. Böylelikle menüden seçilebilen aracın tipine göre motor gücü, ağırlık ve yol tutuşu gibi özellikler hava ve yol şartları gibi unsurlarla etkileşimli olarak araç kullanımına yansıtılmaktadır.

Simülatörlerimiz giriş seviyesi, orta seviye ve ileri seviye olarak ayarlanabilmektedir. Her seviyede, o seviyeye uygun olağan ve olağandışı senaryolar uygulanmaktadır. Yolda gördüğünüz trafik polisinden tutun, önünüze aniden fırlayan bir araç, hayvan, yada insan çıkabiliyor. Ayrıca hava şartları da değişkenlik gösterebiliyor. Böylelikle, sürücü adaylarımız, araçlarıyla fiili olarak karşılaşabilecekleri tüm unsurları simülatörde yaşayarak, bu tür olaylara karşı hazırlıklı olmayı ve çarpışmalardan kaçınma manevralarını başarıyla uygulayacak duruma geliyorlar.’dedi.

 

Yorumlar