Ana Sayfa Haberler 25 Temmuz 2020 10:28

Onat ve Dal Ailelerinin Mutlu Günü

Onbaşı Sülalesinin küçük oğlu, Fotoğraf stüdyosu sahibi Barış Onat ile, Dal Ailesinin kızı, Engelsiz Yaşam Merkezi Bilgisayar ve Resim Öğretmeni Duygu Dal, Perşembe gecesi yapılan düğünle hayatlarını birleştirdi.

Yunus Tesislerinde gerçekleştirilen düğün merasiminde davetliler salona sığmadı. Çiftin nikahını Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Kanar kıydı. Mehmet Kanar genç çifte ömür boyu mutluluklar diledi. Ak Parti İlçe Başkanı Murat Hallaçoğlu, Belediye Başkan Yardımcısı Fatma Kocaman ve Ak Parti Yönetimi de düğüne katılanlar arasındaydı.

Takı töreninde sadıçların damada yaptıkları şakalar düğüne damgasını vurdu. Gelin alıcı töreninden itibaren, Damada yapmadıklarını bırakmayan sadıçlar, düğünde de çeşitli şakalar yapmaktan geri kalmadı.

Gelin alıcı töreninde, gelinin içinde bulunduğu gelin arabasını, damada ayakkabısız ve çorapsız bir şekilde iple çektiren sadıçlar, evin önüne gelindiğinde, damattan patates kızartması istediler. Gelini eve getirebilmek için patates soyup, gelin arabasının önünde patates kızartan damat Barış Onat’ın çilesi, düğünde de bitmedi.

Takı merasimi boyunca damada, önlük giydiren, emzik emdiren sadıçlar, damadın paçalarını birbirine bağlayıp, en sonunda da, gelinle damadı birbirlerine kelepçelediler.

Takı merasiminin sonunda, her iki tarafında aileleri gönüllerince oynayıp bu güzel günü sonlandırdılar.

Yorumlar