Ana Sayfa Haberler 27 Temmuz 2020 10:52

Yaban Mersini Üretimine Belediye Desteği

Yaban Mersini Üretimi için çalışmalar başladı. Belediye Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü, Mustafakemalpaşa’da Yaban Mersini üretilebilmesi için çalışmalara başladı.
Mustafakemalpaşa Belediyesinin Sosyal Medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verildi.
‘Tarımsal Hizmetler Müdürlüğümüz kırsal kalkınmanın desteklenmesi ve kaliteli üretimin arttırılması hedefiyle önemli bir çalışmaya daha imza atıyor. Dünya üzerinde sadece 240 bin ton üretilebilen ve 40 milyon insanın tüketim imkânı bulabildiği yaban mersininin ilçemizde de üretimi için çalışmalar başladı. Belediye Başkan Yardımcımız Erol Pektez ve Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü personelimiz, Bursa İl Tarım Müdür Yardımcısı Erdoğan Ceylan ve Orhaneli İlçe Tarım Müdürü Osman Yorulmaz’ı ziyaret ederek yaban mersini bahçelerinde incelemelerde bulundu.
Gerek taze tüketim gerekse işlenmiş meyve sanayisi açısından güçlü bir pazara hitap eden yaban mersinini, ilçemizde ki tarım potansiyeline entegre etmek adına belirlenen pilot bölge ise Güvem Mahallesi. Ürün çeşitliliğini arttırarak uygun iklim koşullarına sahip diğer mahallelerimizde de katma değer üretimini hedefliyoruz. Mustafakemalpaşa’mızı modern bir tarım kenti yapana dek tüm enerjimizle çalışacağız.’

Yorumlar