Ana Sayfa Haberler 29 Temmuz 2020 17:22

Yüksekokul Müdüründen Gençlere Çağrı

Uludağ Üniversitesi Mustafakemalpaşa Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Mehmet Öz, gençlere çağrıda bulundu.

Mustafakemalpaşa’nın sanayisindeki gelişmeye paralel, ara eleman bulunamamasına dikkat çeken Mehmet Öz, gençleri kısa zamanda iş sahibi yapabilmek ve ekonomiye bir katma değer katmalarını sağlamak amacıyla, onları Meslek Yüksek Okuluna beklediklerini açıkladı.

Mehmet Öz, ‘İlçemizde irili ufaklı bir çok gıda fabrikası, fide yetiştirme seraları, süt ve süt mamülleri fabrikaları ve diğer sanayi tesisleri bulunmakta. emek piyasalarının ihtiyaç duyduğu ara elemanlar, maalesef ki, yeterince yetiştirilememektedir.  Dört yarıyıllık süre içinde meslek yüksekokullarında eğitim gören öğrenciler sektörün nitelikli ara eleman ihtiyacını karşılamak üzere yetiştirilmekte ve ülkemiz sanayisinin en fazla ihtiyaç duyduğu ara eleman ihtiyacını karşılayacak en önemli eğitim kurumu olarak yüksekokullar  öne çıkmaktadır.

Bu bakımdan, gençlerimizin çalışma hayatına biran önce nitelikli ara eleman olarak atılmaları için, kendilerine çağrıda bulunuyoruz.’ Dedi.

Mehmet Öz, gençlere böyle seslendi.

SEVGİLİ GENÇLER

2020 YKS sonuçları belli oldu ve tercih işlemleri 06-14 ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilecektir. Bu arada sizler puanınıza göre kendinize en uygun fakülte ya da meslek yüksekokulu arayışı içerisindesiniz.

Bildiğiniz üzere, 150 puan ve üzeri puan alanlar önlisans, 170 ve üzeri puan alanlar ise lisans bölümleri için tercih yapabileceklerdir. 150 puanın altında puan alanlar ise tercih yapamayacaklardır.

Öncelikle şunu belirtmek isterim ki, herkes inşallah istediği lisans ya da önlisans programına yerleşir. Eğer puanınız 150-170 arasında ise ya da 170’in üzerinde puana sahipseniz de önlisans programlarından herhangi birini tercih edebilirsiniz. Bir meslek sahibi olmak özellikle meslek eğitimi vermeyen liselerden mezun olanlar için çok önemlidir ve lütfen bunun farkına geç olmadan varın derim.

Ben de Müdürlüğünü yürüttüğüm Mustafakemalpaşa Meslek Yüksekokulu programlarını tanıtmak istiyorum. Meslek Yüksekokulumuzda 6 programda eğitim-öğretim faaliyetleri devam etmektedir. 2020 YKS sonuçlarına göre TYT puan türünden öğrenci alınacaktır.

 

KONTENJANLARIMIZ:

İŞLETME PROGRAMI:                                                                 35
MUHASEBE VE VERGİ UYGULAMALARI PROGRAMI:      40
PAZARLAMA PROGRAMI           :                                                 30
GIDA TEKNOLOJİSİ PROGRAMI:                                              40
ORGANİK TARIM PROGRAMI:                                                   30
TOHUMCULUK TEKNOLOJİSİ PROGRAMI:                           20   öğrencidir.

Bu programlardan Gıda Teknolojisi Programına yerleşen ve kayıt yaptıran ilk 5 öğrenciye Eker Süt A.Ş. tarafından aylık 400 TL burs verilecektir.   Meslek Yüksekokulumuzda halen, 1 adet profesör, 2 doçent, 1 doktor öğretim üyesi, 3’ü doktoralı 10 öğretim görevlisi görev yapmaktadır. Bazı özel dersler için de başta ziraat fakültesi olmak üzere diğer yüksekokul ve bölümlerden öğretim elemanları da görev almaktadır.
Gençler, sizlere Meslek Yüksekokulumuz Bölümlerini tercih etmenizi öneririm.

 

Prof. Dr. Mehmet ÖZ

Mustafakemalpaşa Meslek Yüksekokul Müdürü

 

 

Yorumlar