Mustafakemalpaşa Haberin doğru adresi, Mustafakemalpaşa İlçesi gündem, haberler, ekonomi, eğitim, sağlık, spor ve Mustafakemalpaşa Radyoları
DOLAR
7,3934
EURO
8,9862
ALTIN
443,55
BIST
1.543
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Bursa
Yağışlı
16°C
Bursa
16°C
Yağışlı
Salı Rüzgarlı
17°C
Çarşamba Yağışlı
12°C
Perşembe Karla Karışık Yağmur
5°C
Cuma Yağışlı
10°C

Sözleşme derhal Fesih edilsin

Mustafakemalpaşa barosuna bağlı on sekiz serbest avukat, yayınladıkları basın bildirisi ile Marzinc’e karşı olduklarını ve bu konuda tüm hukuki yardımı yapacaklarını belirttiler.

Sözleşme derhal Fesih edilsin
24.10.2009
0
A+
A-

Kurulmaya çalışılan tesisin yaratacağı tehlikeye dikkat çeken avukatlar, OSB yönetiminden
Marzinc’le yapılan yer tahsis sözleşmesinin derhal Fesih edilmesi gerektiğini söylediler.

OSB yönetiminin, yer tahsis sözleşmesini fesih edilirse ne gibi sorunlarla karşı karşıya kalırız düşüncesinden sıyrılıp, sözleşmeyi fesih etmesek ilçemizi nasıl bir felakete sürükleriz düşüncesine sahip olması gerektiğine dikkat çektiler.
İlçe hukukçuları olarak, OSB yönetiminin iradesini fesih yönünde kullanması halinde bu kararlarını sonuna kadar destekleyeceklerini belirten avukatlar, bu durumda OSB yönetimine her türlü hukuki desteği vereceklerini taahhüt ettiler.

Mustafakemalpaşa Barosunun basın açıklamasının tam metni:
MUSTAFAKEMALPAŞA’DA KURULMAK İSTENEN TEHLİKELİ ATIK BACA TOZU VE TUFALİN İŞLENECEĞİ MARZİNC GERİ KAZANIM TESİSİ KONUSUNDA KAMUOYUNA DUYURUDUR.

MARMARA GERİ KAZANIM A.Ş. TARAFINDAN MUSTAFAKEMALPAŞA’DA KURULMAK İSTENEN TEHLİKELİ ATIKLARIN İŞLENECEĞİ VE İNSAN SAĞLIĞINI ORTADAN KALDIRACAK, HAVA, SU, TOPRAK VE TÜM TARIM ÜRÜNLERİYLE HAYVANCILIĞA VE BÖLGEMİZDE ÜRETİLEN TÜM GIDA ÜRÜNLERİNE ZARAR VERECEK BU TESİSİN KURULMASINA ENGEL OLMAK ÜZERE, MUSTAFAKEMAŞA’DA YAŞAYAN TÜM GÖNÜLLÜ AVUKATLAR OLARAK BİZLER HUKUKİ MÜCADELEYE HAZIR OLDUĞUMUZU KAMUOYUNA BİLDİRİRİZ.

KURULMAYA ÇALIŞILAN TESİSİN YARATACAĞI TEHLİKELERDEN YALNIZCA BİRİNE ÖRNEK VERMEMİZ GEREKİRSE; BACA FİLTRESİNİN ARIZA YAPMASI HALİNDE BU TESİSTEN SADECE BİR SAAT BOYUNCA SALINACAK BACA GAZI, ULAŞTIĞI ALANDAKİ TÜM ÜRÜNLERİN İMHA EDİLMESİNİ GEREKTİRECEKTİR.

BİZLER BU MÜCADELENİN GÖNÜLLÜ NEFERLERİYİZ.

BU ANLAMDA, GEREK OSB İLE GEREKSE KENDİ ARAMIZDA YAPTIĞIMIZ TÜM GÖRÜŞMELER VE ÇALIŞMALARIMIZDA, ÇOĞUNLUK KANAATI OLARAK MARZİNC’LE YAPILAN TAHSİS SÖZLEŞMESİNİN DERHAL FESHİNİN GEREKTİĞİNİ DİLE GETİRDİK.

İLÇEDE GÖREV YAPAN AVUKATLAR OLARAK ÖZELLİKLE VURGULARIZ Kİ OSB YÖNETİMİ BU SÖZLEŞMEYİ DERHAL FESH ETMELİDİR. OSB YÖNETİMİNİN DÜŞÜNMESİ GEREKEN HUSUS; İŞBU SÖZLEŞMEYİ FESH EDERSEK BAŞIMIZA NE GİBİ SORUNLAR AÇILIRDAN ZİYADE, BİZ BU SÖZLEŞMEYİ FESH ETMEZSEK, MUSTAFAKEMALPAŞA’YI NASIL BİR FELAKETE SÜRÜKLERİZ OLMALIDIR.

BU FELAKETİN SONUÇ VE SORUMLULUĞUNU KİMSENİN ÜZERİNDE TAŞIMASI MÜMKÜN DEĞİLDİR. BİZLER MUSTAFAKEMALPAŞALI HUKUKÇULAR OLARAK OSB YÖNETİMİNİN İRADESİNİ FESİH YÖNÜNDE KULLANMASI HALİNDE BU KARARLARINI SONUNA KADAR DESTEKLEDİĞİMİZİ VE OSB YÖNETİMİNE HER TÜRLÜ HUKUKİ YARDIMA HAZIR OLDUĞUMUZU TÜM KAMUOYU ÖNÜNDE TAAHHÜT ETMEKTEN ŞEREF DUYARIZ. 23.10.2009

Av.Mehmet Sonat
Av.Leyla Sesi
Av.Reyhan Özkaraman
Av.Mustafa İlhan
Av.Asım Doğru
Av.Ali Türkeli
Av.Gürkan Esen
Av.M.Nuri İntepe
Av.Fatih Saçan
Av.Tarık Göç
Av.İbrahim Küçükkıralı
Av.Tuncay Gürdal
Av.Seyfi Budak
Av.Zekeriya Şahin
Av.Vecdi Dikmen
Av.Erol Turcan
Av.Ceyhun Doğan Küçükçil
Av.Özkan Coşkun

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Mesaj Gönder
1
Haber ve videolarınız için iletişim..
Haber nitelikli fotoğraf veya videolarınızı whatsapp hattımızdan paylaşabilirsiniz.
Mesaj Gönder butonuna tıklayınız...