Ana Sayfa Haberler 16 Eylül 2020 13:09

OSB 11. Genel Kurulunu Gerçekleştirdi

Mustafakemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi 11. Genel Kurulunu bugün Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı Salonunda gerçekleştirdi.

Pandemi sebebiyle geçtiğimiz bahar aylarında yapılması gereken, OSB Genel Kurulu, bugün gerçekleştirildi.

OSB Genel Kuruluna, Mustafakemalpaşa Kaymakamı Ahmet Altıntaş, Jandarma Komutanı Emre Kavak, Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Kanar, Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tekin Uzkınay, TSO Meclis Başkanı İbrahim Dırakman, UÜ Mustafakemalpaşa MYO Müdürü Prof, Dr. Mehmet Öz, Milli Eğitim Müdürü Mustafa Efe, OSB’de faaliyet gösteren şirket temsilcileri, OSB Yönetim Kurulu Üyeleri ve davetliler katıldı.

Bakanlık Temsilcisi Turgut Bıyıklı, Cevdet Çağal ve Kamil Ertuğrul tarafından oluşturulan divan kurulu,  saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile Mustafakemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi 11. Genel Kurul Toplantısını başlattı.

OSB Yönetim Kurulu Başkanı Levent Kalın yaptığı konuşmasında Organize Sanayi Bölgesinin yapısı ve işleyişi hakkında genel kurula katılanları bilgilendirdi.

Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Kanar ise yaptığı konuşmada, yatırımlara ve yatırımcılara ellerinden gelen hertürlü desteği bu güne kadar vermeye çalıştıklarını belirterek, Genel Kurulun hayırlı olmasını temenni ediyorum. Dedi.

Mustafakemalpaşa Organize Sanayi Müdürü Alaattin Üçok ise, katılımcılara, Organize Sanayi Bölgesiyle ilgili bütün konuları ayrıntılarıyla anlatarak, hazırladığı  Yönetim Kurulu Faaliyet Raporunu katılımcılara sundu.

Genel Kurul Gündemini oluşturan 19 madde görüşülerek karara bağlandı ve Mustafakemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi 11. Genel Kurulu sona erdi.

 

Mustafakemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi 2020 yılı itibariyle 30. yılına da girmiş oldu. 1990 yılında kurulan ve başlangıçta 60 hektar büyüklüğü olan OSB, zamanla artan parsel talebi sebebiyle  bugün 233,84 mevcut alan, 166,666 hektar ilave alan olmak üzere toplam 400,50 hektar alana sahiptir.

OSB’de 61 parselde, faaliyeti konuları Gıda, Makine, Metal, Kimya, Plastik, Tekstil, yem vb. gibi olmak üzere toplam 35 faal firma üretimine devam etmektedir.

OSB’de yaklaşık 1500 kişi çalışmakta ve Türkiye’nin de en büyük yatırımlarından biri olan Eruslu Sağlık Ürünleri Sanayi A.Ş. ninde faaliyete başlamasıyla istihdam edilen kişi sayısı iki katına çıkarak, 3000 kişiye ulaşması beklenmektedir.

 

Mustafakemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu, Başkan Levent Kalın, Başkan Yardımcısı Atalay Çetin, Yönetim Kurulu Üyeleri Cevdet Çağal, Yusuf İyigüllü, İbrahim Etkeser, Denetim Kurulu Üyeleri  M.Caner Dink, Kasım Öztürk ve OSB Müdürü Alaattin Üçok’ tan oluşuyor.

 

Yorumlar

İlginizi çekebilir

Trafik Kazası, 1 Yaralı

Trafik Kazası, 1 Yaralı