Ana Sayfa Haberler 24 Eylül 2020 16:50

İçme Suyu Projesinde İmzalar Atıldı

İlçe tarihinin en büyük yatırımlarından biri olacak olan sağlıklı ve kesintisiz su altyapısı ihale süreci tamamlandı. İhaleyi alan  Firmanın Ekim ayı başında ilk kazmayı vurması bekleniyor.

Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Kanar, konuyu ‘Gözün aydın Mustafakemalpaşa!’ başlığıyla duyurdu.

Kanar şu ifadelerde bulundu.

‘Sözümüzü tuttuk ve ilçe tarihimizin en büyük yatırımı için ihale sürecimizi tamamladık. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sn. Alinur Aktaş, BUSKİ Genel Müdür Yardımcısı Sn. Devrim İzgi ve yüklenici firma yöneticileri ile sağlıklı ve kesintisiz içme suyuna kavuşacağımız projemizin detaylarını değerlendirdik. Ekim ayının ilk yarısından itibaren yüklenici firmamız, #BUSKİ önderliğinde sahaya inecek ve ilk kazmayı vuracak. #BUSKİ ’nin sorumluluğunda temellerini atacağımız projeyle 50 yıllık eskiyen boruları değiştirerek İÇME SUYU ALT YAPISINI baştan ayağa yenileyeceğiz.

Başta Sayın Bakanlarımız Hakan Çavuşoğlu ve Efkan Ala Beye, Sayın İl Başkanımız Ayhan Salman Beye, projenin hayata geçmesinde büyük çaba sarf eden Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Alinur Aktaş Beye, Bölge Milletvekilimiz Sayın Mustafa Esgin Beye ve tüm Bursa Milletvekillerimize verdikleri desteklerden dolayı şahsım ve ilçem adına şükranlarımı sunuyorum.’

Yorumlar