Ana Sayfa Haberler 14 Ekim 2020 18:01

Belediye Meclisinden Yol Katılım Payı Alınmayacak ve Zam Yok Kararı

Bugün toplanan Mustafakemalpaşa Belediye Meclisinde bir dizi karar alındı.
Alınan kararlardan en önemlilerinden biri, Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Kanar’ın teklifiyle, 2019 yılı yol katılım bedelinin alınmaması oldu.
Mustafakemalpaşa Belediye Meclisi 14.10.2020 Çarşamba günü yaptığı toplantıda; 2 milyon lira tutarındaki 2019 yılı yol katılım bedelini, vatandaşlardan tahsil etmeme kararı aldı.
Bilindiği üzere, Mustafakemalpaşa Belediyesi daha öncede su faturalarından alınan Evsel Atık Ücretini almayacağını açıklamış ve bu ayki su faturaları, vatandaşa daha az gelmişti.
Evsel Atık’tan Mustafakemalpaşa Belediyesine aktarılacak olan 3 Milyon 500 bin lira ve 2019 yılı yol katılım bedeli olan 2 Milyon lirayla birlikte, Mustafakemalpaşa Belediyesi vatandaştan alması gereken toplam 5 Milyon 500 bin liralık alacağından vazgeçmiş oldu.

Meclis toplantısından bir sevindirici haberde pazarcı esnafı için geldi. Pandemi sebebiyle zarar gören esnafların durumunu görüşen meclis, 2021 yılı için pazaryeri işgaliye bedellerinde, herhangi bir artırıma gitmedi.

Meclis toplantısında ayrıca Kent Müzesi oluşturulması amacıyla, Tarihi Taş Mektebin Kent Müzesine dönüştürülmesi ve Müzenin adının ise, Mustafakemalpaşa Belediyesi Atatürk Şehir Müzesi olması, Başkan Mehmet Kanar tarafından teklif edildi ve Meclisce kabul edildi.

Meclis kararıyla Mustafakemalpaşa Belediyesi, Gençlik Spor Müdürlüğü birimi oluşturuldu. Mehmet Kanar, ‘Geleceğimizi şekillendirecek olan gençlerimize daha iyi imkanlar sunmak istiyoruz, bunun içinde Mustafakemalpaşa Belediyesi bünyesinde Gençlik Spor Müdürlüğü oluşturduk. Gençlerimizi spora özendirerek, sporcu gençlerimizin de daha iyi imkanlara kavuşturulmasını amaçlıyoruz. Alacaklarımızdan vazgeçerek, işgaliye bedellerine zam yapmayarak, pandemi döneminde vatandaşlarımıza ve esnaflarımıza önemli bir destek sağlamış olduk.’ Dedi.

2021 bütcesi 146 milyon olarak mecliste kabul edildi

Yorumlar