Ana Sayfa Haberler 27 Nisan 2019 14:39

Özel Gökbora Ortaokulu ve Özel Gökbora Anadolu Lisesi Açıldı

Mustafakemalpaşa Özel Gökbora Ortaokulu ve Özel Gökbora Anadolu Lisesi kuruluş işlemlerini tamamlayıp, 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı için kayıtlarına başladı.

Gökbora Eğitim Kurumları İstanbul merkezli ve kurumsal bir kimliğe sahip olup kurucuları; Uzun yıllar İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü ve Öğretmen Yetiştirme Genel Müdürlüğü görevlerinde bulunmuş Ömer Balıbey, çeşitli il ve İzmir Milli Eğitim Müdürlüğü görevlerinde bulunmuş Ragıp Üye , Kurucu Temsilcisi İstanbul’da İlçe Şube Müdürlüğü- Milli Eğitim Müdürlüğü görevlerini yapmış Müslüm Hamaz yıllarca eğitimin üst kademelerinde hizmet verdiler. Kurum franchising olmayıp kendi kurumlarıdır.
Yeni dönemde M.K.Paşa’ya eğitimde yeni bir vizyon katmak ve eğitim çıtasını yükseltmek için hazırlıklarını tamamlamıştır.
Esnaf Odalarına Kahvaltı
Okul Kurucu Temsilcisi Müslüm Hamaz ve Okul Müdürü Erkan Gürgünlü, Mustafakemalpaşa Esnaf Odaları Başkanları ve basın mensuplarına bir kahvaltı düzenleyerek, okulun vizyonu ve okulda yapılacak çalışmalarla ilgili açıklamalarda bulundu.
Okul Kurucu Temsilcisi Müslüm Hamaz, ‘öncelikle okulumuzda Milli Eğitimin temel amaçları doğrultusunda Atatürk İlke ve İnkilapları ışığında Manevi Değerlere bağlı Vatanını, Milletini ,Bayrağını seven başarılı gençleri yetiştirmeyi hedefliyoruz. ‘ şeklinde başladığı konuşmasında, Tam öğrenmenin önemine değinerek eğitimde kaybedilecek bir ferdin kesinlikle olmadığını, okulda bilgi işlem merkezli sınavların yapılacağı, öğrencinin eksikliklerinin sınav sonuç analizleri ile tespit edilerek bu eksikliklerin giderileceği, öğretmenler tarafından ilave programlarla birebir derslerle takviye edileceği, çift dil ağırlıklı İngilizce – Almanca dil eğitiminin verileceği, sosyal ve kültürel, müzik, tiyatro ve sportif etkinliklerin önemine vurgu yaptı. Her kesime hitap eden düşük ücret politikası başarılı ve muhtaç öğrencilere burs imkanı, kıyafet ve kitaplara yüksek ücret ödemeden maliyetine fiyatlarla veliye ulaştırılacağını söyledi.
Robotik Kodlama, Hızlı Okuma Teknikleri, Modern Fen ve Teknoloji Labaratuarları, Akıllı Tahtalarla ve ileri programlarla desteklenmiş derslikler, İnovasyon, Yaratıcılık, Eleştirel, Bilişimsel ve Tasarımsal özgür Düşünme, İletişim Becerileri Yüksek , Ücretsiz Haftasonu Kursları, Etüt ve Rehberlik Saatleri tecrübeli ve yetkin kadro ile sportif tesislerin olduğu kampüste kaliteli eğitim amaçlamaktayız dedi.
Kahvaltının ardından, karşılıklı soru cevaplarla devam eden sohbetin ardından, Okul Kurucu Temsilcisi Müslüm Hamaz ve Okul Müdürü Erkan Gürgünlü katılımcılara tek tek teşekkür etti.

Yorumlar