Mustafakemalpaşa Haberin doğru adresi, Mustafakemalpaşa İlçesi gündem, haberler, ekonomi, eğitim, sağlık, spor ve Mustafakemalpaşa Radyoları
DOLAR
7,4497
EURO
9,0070
ALTIN
438,01
BIST
1.524
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Bursa
Yoğun Kar Yağışlı
3°C
Bursa
3°C
Yoğun Kar Yağışlı
Cumartesi Yoğun Kar Yağışlı
5°C
Pazar Yoğun Kar Yağışlı
2°C
Pazartesi Kar Yağışlı
-1°C
Salı Çok Bulutlu
0°C

Paşa Yönetiminden Çarpıcı Açıklamalar

Geçtiğimiz günlerde Mustafakemalpaşaspor’un eski Başkanlarından Şükrü Eken ve kulübün eski Müdürü Atilla Taşören’in basından yer alan açıklamalarının ardından, mevcut yönetim yaptığı araştırmalar sonucu elde ettiği belgelerle Şükrü Eken’e ve Atilla Taşören’e cevaben kamuoyuna açıklamalarda bulundu.

Paşa Yönetiminden Çarpıcı Açıklamalar
01.12.2008
0
A+
A-

8 Aralık 2008 tarihinde Olağanüstü Kongre kararı alan Mustafakemalpaşaspor Kulübü Yönetimi ‘Bunları açıklamak, kamuoyu ile paylaşmak artık elzem oldu.’diyerek şu açıklamalarda bulundu.

‘Sayın Mustafakemalpaşalılar; Bilindiği üzere kulübümüz 08 Aralık 2008 tarihinde 1.ci çoğunluk sağlanamadığında, 15 Aralık 2008 tarihinde toplanmak üzere Olağanüstü Kongre kararı almıştır.

Yönetim Kurulu olarak kongre öncesinde, kulübümüzün eski Başkanlarından Şükrü Eken’in daha önce basın açıklaması ile dile getirdiği konulardaki yanlışlıkları ve asıl gerçekleri halkımız ve camiamız ile paylaşmak istedik.

Bu nedenle bu basın açıklamasını yapma gereği duyduk. Şükrü Eken, basın açıklamasında ‘İlk başkanlığımda onursal başkan işlerime fazla karıştı ve bu nedenle harcadığım tüm paraları hibe ederek istifa ettim.’ demektedir.

Eski başkanın bu demecindeki tek doğru, istifa ettiğidir. Kendisi ilk başkanlığında yönetim kurulu üyelerinin büyük çoğunluğunun karşı çıkmasına rağmen, kulüp bütçesini aşan transferler ve harcamalar yapmaya başlamış ve bunun üzerine gerek yönetim kurulu içinden, gerekse camiamızın önde gelenleri tarafından uyarılmıştır.

Kendisi harcanan tüm paraları hibe edeceğini ve kulüpten kesinlikle istemeyeceğini belirtmiştir.

Ancak bu sözlerine rağmen kulüp karar defterine o zamanki tutar olan toplam 115 milyar lira kulüpten alacağı olduğu şeklinde karar aldırmaya kalkmış, yönetim kurulu tarafından bu kararlar imzalanmayıp, kulübümüz kendisine borçlandırılmayınca başta Onursal Başkanımız Halim Gürvardar’ı ve diğer yönetim kurulu üyelerini suçlayarak istifa etmiştir.

Yani Şükrü Eken’in dediği gibi ilk başkanlığında hibe söz konusu değildir. Bu konuda o dönemde görev yapan tüm yönetim kurulu üyeleri şahitlik yapacaklardır. Şükrü Eken ikinci başkanlığı döneminde de harcadığı tüm paraları hibe ettiğini sadece UEFA kriterleri çerçevesinde ilçe stadına harcadığı paralar için talepte bulunduğunu belirtmektedir.

Bizde yönetim olarak bu koskocaman yalana ancak ‘Pes, olursa bu kadar olur.’ diyebiliriz. Basın açıklamamızın ekindeki karar defteri fotokopilerinde de görüleceği üzere önce 19.09.2006 tarihindeki 232 sayılı karar ile 103.861,50 YTL tutarında daha sonra bu kararı da kapsayan 16.04.2007 tarihinde 267 sayılı karar ile toplam 228.645,82 YTL tutarında kulübü kendisine borçlandırmıştır.

Ayrıca bu kararlara istinaden gecikme faizlerini de isteyerek kulübümüzü icraya vermiştir. Oysa kendisinin belirttiği UEFA kriterleri çerçevesinde ilçe stadı için harcadığını söylediği toplam parada yine ekteki karar fotokopilerinde görüleceği üzere çıkış tüneli brandası 1500 YTL, ilçe stadındaki koltuklar 19.460,86 YTL, ilçe stadındaki çatı yapımı 10.959,25 YTL, boya ücreti l .877.40 YTL, ilçe stadyumundaki işçilik ücreti 6300 YTL, boya işçilik ücreti 2600 YTL ve elektrik işçilik ücreti 1000 YTL olmak üzere toplam 43.697,51 YTL dir.

Görüldüğü üzere UEFA kriterleri kapsamında Şükrü Eken tarafından ilçe stadımıza harcandığı söylenen tutar yine kendilerinin zamanındaki kayıtlarda görüleceği üzere toplam 43.697,51 YTL iken yönetim kurulumuzun göreve geldiğinde karşılaştığı faizlerle birlikte icra rakamı yaklaşık 266.000 YTL dır. Bu da Şükrü Eken’in gerçekleri yansıtmadığının en büyük kanıtıdır.

Yönetim kurulu olarak göreve gelirken amacımız ilk yıl için sportif başarıdan daha çok ligdeki konumumuzu muhafaza etmek, kulübümüzün borçlarını yapılandırmak ve temlikleri kaldırmaktı. Bu kapsamda yine büyük çoğunluğunun kendi dönemlerinden kalan 120.000 bin YTL tutarındaki sigorta borcu ve 30.000 bin YTL vergi borcu için ilgili kurumlarla anlaşmalar yapılmış ve borçlar taksitlendirilmiştir.

Ancak kulübümüzün tüm gelirleri üzerindeki temlik tüm iyi niyetli anlaşma girişimlerimiz sonucunda maalesef kaldırılamamıştır. Yönetim kurulu olarak en son iki ay kadar önce yaptığımız 50.000 bin YTL peşin, yıl içindeki her iddia gelirinden 10.000 bin YTL teklifimizde kabul görmemiş, bu sezon için şimdiye kadar iki kere girdiğimiz iddia’dan kulübümüze gelmesi gereken gelirin KDV hariç kısmı olan yaklaşık 60.000 bin YTL icra tarafından temlik sahibine gitmiştir.

Yönetim kurulumuzun görevi bırakmasının da en büyük nedenlerinden biri, tüm dernek gelirinin icra nedeniyle bağlı olmasıdır. Şükrü Eken yönetim kurulumuza da ceplerinden kaç para verdiklerini sormakta ve her makamın bedeli olduğunu hatırlatmaktadır.

Öncelikle bizler cebimizden harcadığımız paraları Şükrü Eken gibi reklam yapmak niyetiyle sağda solda söyleyecek kişiler değiliz. Kaldı ki bu soruyu sormak kulübü tarihinde icraya veren tek başkanın haddi de değildir.

Ayrıca, mademki her makamın bir bedeli vardı da kendisi neden ‘Alacağım var.’ diyerek kulübü icraya verdi? Birde futbolda sanki bilirkişiymiş gibi bizleri futboldan anlamamakta suçlamaktadır.

Kendisinin görev yaptığı dönemlerde bu kulüp şampiyon mu olmuştur? Kendisinin görev yaptığı dönemlerde kaç yıl düşmemeye oynamıştır? Kulübümüzün şuan içinde olduğu borç batağında olmasında en büyük pay sahibi olan, camiamızda grupçuluğa önayak olan ve kulübü ticari işlerinde kullanmaya kalkan bu kişinin yönetimimizi eleştirmeye hiç mi hiç hakkı yoktur.

Ekteki karar fotokopilerinde de görüleceği üzere kulübün toplam aylık sabit gelirinin halen 4 000 bin YTL olmamasına karşılık kendisi 2006-2007 futbol sezonunda göreve getirdiği teknik direktör Gürbüz Sarıalioğlu’na 4.000 bin YTL maaş verecek kadar futboldan ve yöneticilikten anlamaktadır.

Kendisinin bıraktığı temlik mirası ve kulübü icraya vermesi zaten hiçbir söze hacet bırakmamaktadır. Yönetim kurulu olarak Şükrü Eken’in kulübümüzün onursal başkanını hedef alan açıklamalarını şiddetle kınamaktayız.

Halim Gürvardar bu kulübe uzun yıllar yöneticilik ve başkanlık yapmış birisidir. Kulübümüzün tek şampiyonluğu da kendi dönemine nasip olmuştur.

Bu güne kadar kulübe maddi ve manevi birçok katkısı olmuştur. Asla Şükrü Eken gibi kulübü kullanmaya kalkmamıştır.

Ekteki 15.03.2006 tarih ve 201 sayılı kararda görüleceği üzere kulübümüzün gelir getirmek amacı ile belediyemizden kiraladığı Sanayi Sitesi 2 Nolu Akaryakıt İstasyonu arkasındaki 3000 metrekare gayrimenkul belediye ile kulübümüz arasında yapılan aynı anlaşma şartları dahilinde Şükrü Eken’e işletmeye verilmiştir.

Bu güne kadar bizlere her türlü desteği veren, bir çok deplasman masraflarının karşılanması konusunda çalışan ve kulüpten hiçbir şahsi çıkar beklemeyen onursal başkanımız sayın Halim Gürvardar’a bir kere daha bu vesile ile teşekkür etmek isteriz.

Bu arada kulübümüzde Kulüp Müdürü ve Genel Koordinatörlük yaptığı dönemlerde tuttuğu gider makbuzlarını bile doğru dürüst dolduramayan Atilla Taşören’in yönetim kurulumuzu beceriksizlikle suçlaması konusunda kendisini muhatap almadığımızı ve kendisine cevap vermeyeceğimizi de belirtmek isteriz.

Ancak kendisi çok isterse yapılacak olan kongrede tüm üyeler önünde yapacağı eleştirilere de belgeler ile cevap verebileceğimizi belirtmek isteriz.

Ayrıca kafalarda soru işaretleri bırakan ve kamuoyunda kiralama yöntemi olarak şaşkınlık yaratan Kutlu Park Tesislerinin, kiralandığı dönemde kulüp idarecisi olan Osman Kutlu’ya kiralanması konusunda yapılan incelemelerde kulübümüzün hiçbir gelir elde etmediği tespit edilmiş olup, işletmeci Osman Kutlu ile yapılan anlaşma görüşmelerinde de sonuç alınamaması nedeniyle kulübümüz adına kira geliri sağlayabilmek için gerekli mercilere başvurulması ve gerekirse dava açılması kararlaştırılmıştır.

Mustafakemalpaşaspor Yönetim Kurulu olarak tüm halkımız ve camiamızın bilgilerine arz eder, saygılarımızı sunarız.’

Haber-Fotoğraf : A.Hikmet Öztaşkın

Yasal Uyarı : Bu sitedeki tüm haber ve resimlerin telif hakları tarafımızdan korunmaktadır.Sitemizdeki hiçbir resim,haber veya diğer materyaller izinsiz veya kaynak gösterilerek kullanılamaz.Aksi bir durum tespit edildiğinde kullananlar hakkında yasal işlem yapılacaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Mesaj Gönder
1
Haber ve videolarınız için iletişim..
Haber nitelikli fotoğraf veya videolarınızı whatsapp hattımızdan paylaşabilirsiniz.
Mesaj Gönder butonuna tıklayınız...