Ana Sayfa Haberler 26 Haziran 2019 11:09

İYİ Parti’den Basın Açıklaması

YEREL SEÇİMLERLE İLGİ İLÇE TEŞKİLATIMIZIN GÖRÜŞLERİ KAMU OYUNA SAYGI İLE DUYURULUR.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminin, içinde İYİ Partinin de bulunduğu Millet İttifakı adayı Ekrem İMAMOĞLU ezici bir çoğunlukla kazanmıştır. Seçimin kazanılmasında ve bu denli farkla sonuçlanmasında Türk Milletinin sağduyusu ve feraseti büyük rol oynamıştır.

Tekrarlanan İstanbul seçiminin Mustafakemalpaşa İlçemizin Belediye Başkanlığı seçimi açısından da sonuçları olmalıydı. Adaylar arasındaki oy farkının sadece 593 olduğu Mustafakemalpaşa Belediye Başkanlığı seçimi için delilleri de ortaya konularak yapılan itirazlar, İstanbul Seçimlerinin tekrarlanmasına sebep olan itirazların aynısı olmasına rağmen Yüksek Seçim Kurulu tarafından 48 saat gibi kısa bir süre içerisinde incelenmiş ve maalesef reddedilmiştir.

Yapılan bu çifte standart ve usule uygun olmayan işlemler seçim tarihimize kara bir leke olarak yazılacak ve bu makamda oturan kişilerin karşısına her zaman çıkacaktır. Mustafakemalpaşa Belediye Başkanlığı seçimleri yapılan bu çifte standarttan dolayı bizim açımızdan meşru değildir. Dolayısıyla Belediye Başkanlığı makamına bu çifte standardın ve şaibenin gölgesinde oturmak da meşru değildir. İstanbul seçimlerinde sandık kurullarının usulüne uygun kurulmadığını gerekçesiyle tekrarlanır iken aynı gerekçelerle Mustafakemalpaşa ilçesinin seçiminin tekrarlanmaması ve yapılan itirazın 48 saat gibi kısa bir sürede sonuçlandırılmasına ilişkin YSK kararı, yeni bir Belediye Başkanlığı seçimi yapılana kadar sorgulanacaktır.

Bu süreçte yaşananları, Mustafakemalpaşa halkının ve kamuoyunun vicdanına bırakıyor, bundan sonra da verilen tek bir oyun bile takipçisi olacağımızı duyuruyor, saygılarımızı sunuyoruz.

İYİ PARTİ MUSTAFAKEMALPAŞA İLÇE TEŞKİLATI

Yorumlar