Ana Sayfa Haberler 6 Eylül 2019 17:47

Zabıta Teşkilatı 193 yaşında

Mustafakemalpaşa Belediyesi, Zabıta Teşkilatı’nın kuruluşunun 193. yılını törenle kutladı.

1-7 Eylül Zabıta Haftası dolayısıyla düzenlenen program, kortej yürüyüşü ile başladı.

Cumhurluk Alanı’nda Atatürk Anıtına çelenk sunumu ve İstiklal Marşının okunmasıyla devam eden törene; Belediye Başkanı Mehmet Kanar, Başkan Yardımcıları Fatma Kocaman, Ercan Leblebici, Ersin Ekici, Erol Pektez, Zabıta Müdürü Sedat Sevim, daire amirleri ve zabıta personeli ile birlikte vatandaşlar katıldı.

 

‘İki asra yaklaşan hizmet serüveni’

 

Belediye Başkanı Mehmet Kanar: “Zabıta Teşkilatımız ve Belediye Zabıta Amirliğimiz, vatandaşımızın sağlıklı, huzur ve güven ortamında yaşamasının güvencesidir. Yaptığı uygulama ve denetimlerle vatandaşlarımızın esenliği için, güvenli, sağlıklı ve düzenli bir yaşam alanı hazırlayan Belediye Zabıtası, kentsel gelişimimize de katkı sağlayan önemli bir birimimizdir. Mustafakemalpaşa’da huzurun temini için iki asra yaklaşan bu serüvende 7/24 çalışan Zabıta Teşkilatımızın 193.üncü yıl dönümünü kutlar, çalışmalarında kolaylıklar dilerim.” ifadelerini kullandı.

 

Programda söz alan Zabıta Müdürü Sedat Sevim; “Belediyemizin halkla en yakın birim üyeleri olarak sorumluluk alanımız olan Mustafakemalpaşa’da halkımız yaşamını kolaylaştırmak için görevimizi en iyi şekilde yapmaya gayret ediyoruz. Zabıta olarak ceza yazan değil, çözüm bulma bilinciyle halkın huzuru, kamu düzenin sağlanması için çalışıyoruz.” dedi. Daha sonra Belediyede düzenlenen programda esnaflara plaket takdim edildi.

Yorumlar

İlginizi çekebilir

Hurda Araçlar Toplanacak

Hurda Araçlar Toplanacak