Ana Sayfa Haberler 7 Eylül 2019 10:24

2500 Uğur Böceğinde sertifika sevinci

Mustafakemalpaşa Belediyesi Uğur Böceği Kültür Merkezi kursiyerleri, sertifika sevinci yaşadı. Uğur Böceği Kültür Merkezi ev sahipliğinde; bale gösterilerinden, müzik dinletilerine kadar birçok etkinlikle Mustafakemalpaşalılara renkli anlar yaşatan festival, Nilüfer Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirildi. 27 ayrı branşta 8 aydır süren kurslara katılan 2500 kursiyere ‘Başarı ve Katılım Belgeleri’ protokol tarafından verildi.

 

Gerçekleşen etkinliklere Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Kanar, Başkan yardımcıları Fatma Kocaman, Ercan Leblebici, Erol Pektez, Ersin Ekici, AK Parti İlçe Başkanı Murat Hallaçoğlu, Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Ardıçoğlu, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Tekin Uzkınay STK temsilcileri, kurs öğretmenleri, kursiyerler ile birlikte aileleri ve vatandaşlar katıldı.

 

Festival kapsamında kursiyerlerin kültürel ve sanatsal aktivitelerini sergilediği etkinlikler ilgiyle izlenirken, Serkan Kavuşan’nın seslendirdiği birbirinden güzel şarkılarla unutulmaz bir gece yaşandı.

 

Belediye Başkanı Mehmet Kanar; “Birlikte öğrenmek, birlikte üretmek amacıyla yola çıktıklarını belirterek, Kursiyerlerimizin mesleki, teknik, sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetler alanında kendilerini geliştirmelerini ilke edindik.” dedi.

 

‘Ekonomik hayata katkı sağlanacak’

 

Mustafakemalpaşalıların bizden ne istediklerini çok iyi biliyoruz diyen Başkan Kanar; “Üretmek istiyorlar, ev ekonomisine katkı sağlamak istiyorlar, Bizde bu bilinçle kadınlarımızın aile ekonomisine katkı sağlamaları, ekonomik hayatta “Bende varım” demeleri için Pazar alanı oluşturmaya çalışıyoruz. Kooperatifleşmeleri, Dernek kurarak bir çatı altında bir araya gelebilmeleri için elimizden ne geliyorsa katkı sağlayacağız.” şeklinde konuştu.

 

Başkan Mehmet Kanar; “Ailelerimizle birlikte çocukları kötü alışkanlıklardan uzak tutmak amacıyla el becerilerinin gelişmesini, yeteneklerinin farkına varmalarını istiyoruz. Göreve geldiğimiz günden bu yana geniş bir yelpazede kursiyerlerin sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerimizle gelişimlerine öncülük etmeye gayret ettik Aynı azimle devam edeceğiz. Kursları başarıyla bitiren vatandaşlarımızı tebrik ediyor, emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

 

‘Yeni branşlar eklenecek’

 

Belediye Başkan yardımcısı Fatma Kocaman konuşmasında; “2019-2020 Eğitim öğretim döneminde kurslara yeni branşlar ekleyerek daha fazla kursiyere kapılarımızı açacağız. Bu yıl her evde en az bir aile ferdinin temel ilkyardım bilgisine sahip olması için eğitim vereceğiz.” dedi.

Yorumlar