DOLAR
18,8280
EURO
20,1997
ALTIN
1.137,65
BIST
4.186,01
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Bursa
Çok Bulutlu
4°C
Bursa
4°C
Çok Bulutlu
Cuma Açık
4°C
Cumartesi Az Bulutlu
3°C
Pazar Az Bulutlu
4°C
Pazartesi Az Bulutlu
5°C
Papirüs Pastanesi Mustafakemalpaşa
Papirüs Pastanesi MKP

Mustafakemalpaşa S.S. Tatkavaklı Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperati

Mustafakemalpaşa S.S. Tatkavaklı Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi’nin 2009 yılına ait Olağan Genel Kurul Toplantısı Cumartesi günü saat:12.00’da gerçekleştirildi.

Mustafakemalpaşa S.S. Tatkavaklı Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperati
Yavuz Süt Mamülleri Mustafakemalpaşa

Tatkavaklı Belde Düğün Salonu’nda yapılan toplantıya; Marmara Bölge Birlik Başkanı ve TESKOMB Genel Başkan Vekili Bahri Şarlı, Marmara Bölge Birlik Müdürü Aziz Ereselli, Mustafakemalpaşa Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatif Başkanı Selçuk Algun, Yıldırım Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatif Başkanı Murat Özkaryurt, Tatkavaklı Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Hüseyin Tunçer ile Mustafakemalpaşa’daki çeşitli odaların başkan ve yöneticilerinin yanı sıra kooperatifin 462 ortağından 63’ü katıldı.

Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Temsilcileri Kenan Erdem ve Mustafa Güven gözetiminde yapılan toplantıda divan heyeti; Bahri Şallı başkanlığında, Azizi Ereselli, Murat Özkarayurt ve Osman Genç’ten oluştu.

Genel Kurul Toplantısı, 2009 Yılı Yönetim Kurulu Çalışma Raporu, Denetim Kurulu Raporu, Kooperatif ve Özgüç Fonu Bilanço ve Gelir-Gider Hesapları ayrı ayrı okunup, oylanarak ittifakla kabul edilmesiyle başladı.

Toplantıda; Bursa sınırları içerisinde her bir taşınmaz için vasfı ne olursa olsun, kooperatif alacağından dolayı icraen satışa çıkarılan taşınmaz malların azami, 95.000.00.TL bedelle pey sürmek suretiyle satın alınması konusunda, yine İl sınırları içerisinde kooperatif alacağından dolayı icraen alınan taşınmazların asgari 9.500.00. TL bedelle, pazarlık yolu ile satılması için Genel Kurul’a okundu. Müzakereye açılan madde,yapılan oylama neticesinde Yönetim Kurulu’nun teklifinin kabul edilmesine, bu konuda Yönetim Kurulu’nun yetkili kılınmasına oybirliği ile karar verildi.

İstihbarat ücreti, risk fonu kesintisi

Kooperatif kefaletiyle kullandırılan kredilerden yapılan masraf karşılığının % 2,75’ten, % 2’ye düşürülmesine, kooperatif kefaletiyle kullandırılan kredilerden % 0,8’i oranında istihbarat ücreti alınması, %2,75 risk fonu kesintisinin % 1’e düşürülmesine,üst kuruluş katılma payı hissesinin %1 den %0,5 e indirilmesine ve bloke sermaye kesintisinin %1 den % 3 e yükseltilmesine yapılan ayrı ayrı oylama sonucu, oy birliğiyle karar verildi.

Kooperatifin ortağı olduğu üst kuruluştan gerektiğinde ayrılmak, kurulmuş veya kurulacak olan Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Üst Birliği’ne ortak olmak konularında Bahri Şallı tarafından açıklama yapıldı. Yapılan oylama neticesinde bu konularda Kooperatif Yönetim Kurulu’na yetki verilmesine oy birliğiyle karar verildi.

Denetim kurulu 3 yıl görev yapacak

Kooperatif kefaletiyle kullandırılan krediler karşılığı alınan menkul ve gayrimenkullerin rehin ve ipoteklerinin borcun bitimine müteakip rehinin kaldırılması ve ipoteğin fekki için Yönetim Kurulu’na yetki verilmesine oy birliğiyle karar verildi.

Toplantıda ayrıca Denetim Kurulu’nun 3 asil 3 yedek üyeden oluşmasına ve görev süresinin 3 yıl olmasına kara verildi. Yapılan açık oylamada Denetim Kurulu Asil Üyeliklerine; Recai Öztürk, Kamil Özdüvenci, Erdem Efe seçilirken, Denetim Kurulu Yedek Üyeliklerine ise Çetin Kayan, İsmail Ay ve Taner Kaymak getirildi.

2010 yılı Tahmini Bütçesi ve Tahmini Bütçe açıklamaları okundu. Okunan tahmini bütçe ve tahmini bütçe açıklamaları üzerinde müzakere açıldı. Söz alan olmadı ve okunan tahmin bütçe ve bütçe açıklamaları okunduğu şekliyle oybirliği ile kabul edildi.

Buna göre Yönetim Kurulu Başkanına aylık net, 2.000,00-TL, 2. başkan aylık 100,00-TL, diğer üyelerin her birine aylık net, 100,00-TL, denetim kurulu üyelerinin her birine aylık net, 80,00-TL ücret verilmesine oy birliğiyle karar verildi. Toplantının ardından Başkan Hüseyin Tunçer tarafından katılımcılara yemek ikramında bulunuldu.

Dostmedya Haber’i sosyal medyada takip ederek, son dakika Mustafakemalpaşa Haberleri’ne anında ulaşabilirsiniz.