DOLAR
30,9801
EURO
33,6088
ALTIN
2.013,33
BIST
9.347,17
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Bursa
Az Bulutlu
18°C
Bursa
18°C
Az Bulutlu
Cuma Az Bulutlu
20°C
Cumartesi Az Bulutlu
20°C
Pazar Çok Bulutlu
16°C
Pazartesi Az Bulutlu
15°C

ODA VE BORSA SEÇİMLERİ YAKLAŞIYOR

ODA VE BORSA SEÇİMLERİ YAKLAŞIYOR
Yavuz Süt Mamülleri Mustafakemalpaşa

Mustafakemalpaşa Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) ile Mustafakemalpaşa Ticaret Borsası (TB),  Ekim ayında yapılacak organ seçimlerine ilişkin iki ayrı duyuruda bulundu.

Buna göre; 5 meslek komitesinde 950 üyesi bulunan TSO’da seçim 1 Ekim’de, 130 üyeli TB’de ise 3 Ekim’de gerçekleştirilecek. İki kuruluşta da oy verme işlemi 09.00-17.00 saatleri arasında yapılacak, seçme ve seçilme hakkı bulunanların listesi ise 20 Eylül’e kadar oda ve borsanın ilan panosunda ilan edilecek.

Listelere yeni kayıt ve itirazlar, askı süresi içinde Mustafakemalpaşa Seçim Kurulu Başkanlığı’na müracaat edilmek sureti ile yapılacak. Askı süresi dışında yeni isim ilavesi ve itiraz yapılmayacak.

Mustafakemalpaşa Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) ile Mustafakemalpaşa Ticaret Borsası seçimlerinde, listede kayıtlı seçme hakkına sahip olanlar oy kullanabilecek, adaylar ise listelerden seçilme hakkına sahip olanlar arasından seçilecek.

Oylar, oy verenin kimliğinin oda veya resmi kuruluşça verilen belge ile ispat edilmesinden ve listedeki isminin karşısındaki yerin imzalanmasından sonra kullanılacak.

TASFİYE HALİNE GİRMİŞ ŞİRKET TEMSİLCİLERİ OY KULLANAMAYACAK

Tüzel kişi temsilcisi gerçek kişilerin, temsil ettikleri tüzel kişinin tescilli ana sözleşmeleri gereğince temsil ve bağlayıcı işlem yapma yetkisine sahip olduklarına dair Ticaret Sicil Müdürlüğü’nden 90 gün içerisinde alınmış yetki belgesinin veya sicil tasdiknamesinin oy kullanma sırasında ibrazı gerekecek. Sicil tasdiknamelerinde münferiden yetkili kılınanlardan ilk başvurana oy kullandırılacak. Sicil tasdiknamelerinde müştereken temsil yetkisi verilmiş olması halinde, müştereken yetkilendirilen temsilciler tarafından imzalanmış ve aralarında oy kullandırılacak dilekçeyi sandık başkanına verilecek.  Münfesih tasfiye haline girmiş, iflasına karar verilmiş şirketlerin temsilcileri oy kullanamayacak.

TSO’DA MESLEK KOMİTELERİNE 7, ODA MECLİSİNE 3 ÜYE SEÇİLECEK

Mustafakemalpaşa Ticaret ve Sanayi Odası’nda, meslek komitesi asıl ve yedek üyeliği ile meclis asıl ve yedek üyeliği seçimi aynı günde birlikte yapılacak, meclis üyeliği için gösterilecek adayların meslek komitesi adayları arasından olması zorunlu olacak.
Meslek komitelerine üye seçiminde; 1, 2, 3, 4, 5 nolu meslek gruplarından meslek komitelerine 7 asıl ve 7 yedek üye, oda meclisine ise aynı nolu meslek gruplarından 3 asıl ve 3 yedek üye seçilecek.

Meslek komiteleri ve meclis üyeliği seçiminde her meslek grubu için ayrı zarflarda oy kullanılacak. Bu zarflara konulacak her bir oy pusulasının üstüne meslek komitesi asıl üye adayları, altına ise meslek komitesi yedek üye adayları ayrı ayrı yazılacak; meclis asıl ve yedek üyesi adayları ‘meslek komitesi asıl üye adayları arasından olmak koşulu’ ile aynı liste üzerinde meslek komitesi asıl üye adaylarının yanlarına yazılarak belirtilecek. Bu şekilde düzenlenen birleşik oy pusulası bir zarfa konulmak suretiyle sandığa atılacak.

BAŞKANLIK SEÇİMLERİ 2 GÜN İÇİNDE YAPILACAK

Mustafakemalpaşa Ticaret Borsası ve Mustafakemalpaşa Ticaret ve Sanayi Odası’nda tüzel kişiler, meslek komitesi ile meclis üyeliğine tüzel kişi olarak seçilecek. Bu nedenle oy pusulalarında meslek komitesi ve meclis üyeliği için tüzel kişinin sadece unvanının yazılması zorunlu olacak.

Meslek komitesi ve meclis üyeliğine seçilen tüzel kişiler, meslek komitesi ve meclis üyeliği seçimlerinin kesinleşmesinden itibaren 1 gün içinde meslek komitesi ve meclis üyeliğinde tüzel kişiyi temsil edecek gerçek kişinin ismini odaya bildirecek. Bu süre içinde bildirimin yapılmaması halinde meslek komitesi ve meclis üyeliği seçimlerinde oy kullanan tüzel kişinin gerçek kişi temsilcisi, yönetim kurulu başkan ve üyeliği seçiminde oy kullanamayacak.

Oda ve borsa yönetim kurulu başkan ve üyeliği, disiplin kurulu asıl ve yedek üyeliği ile genel kurul delege seçimleri, meslek komitesi ve meclis seçimlerinin kesinleşmesini takip eden 2 gün içinde yapılacak, bu seçimlerin yapılma tarihi Mustafakemalpaşa Seçim Kurulu Başkanlığı’nca belirlendiğinde ayrıca ilan edilecek.

Haber Kaynağı: Mücadele Gazetesi

Dostmedya Haber’i sosyal medyada takip ederek, son dakika Mustafakemalpaşa Haberleri’ne anında ulaşabilirsiniz.