Burası sayfanın başıdır.Örnek HTML sayfası Burası sayfanın gövdesidir.
DOLAR
32,2420
EURO
35,1326
ALTIN
2.410,85
BIST
10.165,52
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Bursa
Az Bulutlu
36°C
Bursa
36°C
Az Bulutlu
Perşembe Hafif Yağmurlu
34°C
Cuma Hafif Yağmurlu
25°C
Cumartesi Az Bulutlu
28°C
Pazar Açık
30°C

TSO 130 günlük icraatını açıkladı

Mustafakemalpaşa Ticaret ve Sanayi Odası yönetimi göreve geldikleri 130 günün icraatını bir toplantıyla açıkladı.

TSO 130 günlük icraatını açıkladı
Yavuz Süt Mamülleri Mustafakemalpaşa

Dün akşam Yunus Tesislerin de 18:30’da gerçekleşen toplantıya Mustafakemalpaşa TSO yönetimi, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Cüneyt Ok ve yönetim kurulu üyeleri Ethem Yılmaz, Vedat Süngü, Hasan Okumuş, Genel Sekreter Birol Denizli ve Meclis Başkanı Cemal Burhan katıldı.
Başkan İbrahim Dırakman’ın şehir dışında olmasından dolayı katılamadığı toplantıda açıklamalarda bulunan Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Cüneyt Ok, 130 günlük icraatla ilgili şu açıklamalarda bulundu.
Mustafakemalpaşa Ticaret ve Sanayi Odası yönetimi göreve geldikleri 130 günün icraatını bir toplantıyla açıkladı.

Dün akşam Yunus Tesislerin de 18:30’da gerçekleşen toplantıya Mustafakemalpaşa TSO yönetimi, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Cüneyt Ok ve yönetim kurulu üyeleri Ethem Yılmaz, Vedat Süngü, Hasan Okumuş, Genel Sekreter Birol Denizli ve Meclis Başkanı Cemal Burhan katıldı.

Başkan İbrahim Dırakman’ın şehir dışında olmasından dolayı katılamadığı toplantıda açıklamalarda bulunan Yönetim Kurulu Başkanı Cüneyt Ok, 130 günlük icraatla ilgili şu açıklamalarda bulundu. OTOBAN PRJESİ

“Bursa-Mustafakemalpaşa-Susurluk yönünde Uluabat Gölü doğu ve güneyinden geçen güzergahtır. 1998 yılında projesi tamamlanmıştır. Kamuoyunca yıllardır bilinen güzergahtır. 2011 nisan ayında otoyol ihalesi bu güzergah henüz geçerli iken yapılmıştır. Bursa kamuoyuna eylül 2011 de açıklanan yeni planlanan alternatif Bursa – Karacabey – Susurluk yeni güzergahı ise telafisi imkansız sakıncalar içermekte olduğunu düşünerek, odamızın gerekli girişimleri ile otoyolun güneyden geçmesi için akademik odalar tarafından düzenlenen dosya aşağıdaki kurum ve kişilere birer dosya halinde takdim edilmiştir. Başbakan yardımcısı sayın Bülent Arınç Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı sayın Faruk Çelik, Gümrük ve Ticaret bakanı Hayati Yazıcı, Ulaştırma bakanı sayın Binali Yıldırım TOBB başkanı sayın M. Rıfat Hisarcıklıoğlu BTSO başkanı sayın İbrahim Burkay İstanbul Ticaret Üniversitesi rektörü sayın Prof.Doktor Nazım Ekrem.

UMEM BECERİ 10

Tobb ile Umem beceri 10 projesi kapsamında protokol imzaladık ve Mustafakemalpaşa’dakiteknik lise ve endüstri meslek lisesi, ticaret meslek lisesi okullarında eğitimlerin düzenlenmesi için girişimde bulunduk.

Uzmanlaşmış Meslek Edindirme Merkezleri (UMEM) Beceri’10 Projesi Nedir?
İstihdam sorunun altında yatan en önemli nedenlerden biri de ”mesleksizlik”dir. Türkiye’de vasıfsız işgücü fazlalığı olduğu görülmekte diğer yandan firmalar da kaliteli eleman bulma sıkıntısı çekmektedir.
Bu kapsamda işgücü piyasasında arz talep uyuşmazlıklarından kaynaklanan işsizliğe çözüm getirmek amacıyla “Uzmanlaşmış Meslek Edindirme Merkezleri (UMEM) Beceri’10 Projesi” başlatılmıştır.
Uzmanlaşmış Meslek Edindirme Merkezleri (UMEM) Beceri’10 Projesi, bir beceri kazandırma ve iş edindirme seferberliğidir.
Uzmanlaşmış Meslek Edindirme Merkezleri (UMEM) Beceri’10 Projesi; Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi (TOBB-ETÜ) arasında imzalanan protokol kapsamında ilk etapta 19 ilde başlatılmış olup, gelinen noktada 81 ilde uygulanmaya devam etmektedir.
Bu kapsamda projenin bileşenleri aşağıdaki gibidir:
1. Eğitim altyapısının güçlendirilmesi;
· Makine-teçhizat alımı
· Müfredat revizyonu
· Eğiticilerin eğitimi
2. İşgücü piyasası ihtiyaç analizi;
· Pilot olarak belirlenen 19 ilde işgücü piyasası ihtiyaç analizleri anketlerinin uygulanması
· 81 ilde bulunan firmalardan işgücü – stajyer talebinin alınması

3. Eşleştirme çalışmaları;
· Kursiyer seçimi
· Staja yerleştirme
· Başarılı olanların işe yerleştirmesi
4. Yeni tasarlanan kursların uygulanması
UMEM projesinin kısaca uygulama planı ise aşağıdaki gibidir;
“İşgücü Piyasası İhtiyaç Analizleri” ve 81 ilden toplanan işgücü-stajyer talepleri kapsamında, işgücü piyasasının mesleki ve teknik eğitim ihtiyacının iller bazında tespit edilmesi ve bu doğrultuda 81 ildeki eğiticilerin eğitiminin tamamlanması,
İŞKUR’a kayıtlı işsizlere bu doğrultuda teorik eğitim verilmesi,
İş arayanların yerel düzeydeki “Kurs Yönetimlerinin” koordinasyonunda firmalarla eşleştirilerek, kursiyerlere pratik eğitim verilmesi,
Başarılı olanların sertifikalandırılarak, staj gördüğü işyerlerinde istihdam edilmesidir.
UMEM Beceri’10 Projesinin Amaçları
İŞKUR tarafından yürütülmekte olan meslek edindirme faaliyetlerinin ve özellikle de teknik alanlardaki mesleki eğitimin etkinlik ve verimliliğinin artırılması ve işgücü piyasasının ihtiyaçları ile uyumlu hale getirilmesine yönelik bir sistemin ortaya konulması,
İşsizlere yönelik temel mesleki eğitim, mesleki gelişim ve meslekte yenileme eğitimlerinin verilmesi, başarılı kursiyerlerin staja yerleştirilmesi ve son aşama olarak da başarılı stajyerlerin istihdamının sağlanması,
İŞKUR tarafından yürütülen mesleki eğitim hizmetlerine olan farkındalığın artırılması,
Meslek liselerinin teknik altyapısının yenilenmesi, proje kapsamındaki okulların günün gerektirdiği

100 ÜYE İLE BİRLİKTE FUAR ZİYARETİ

5-9 ekim 2013 tarihleri arasında İstanbul Tüyap fuar merkezinde sergilenen ağaç işleme makineleri fuarına 6 ekim 2013 tarihinde 2 otobüs eşliğinde yaklaşık 100 üye ile birlikte ziyaret edildi. Yurt içi ve yurt dışı fuar organizasyonlarımız değişen teknolojiyi yakından takip edebilmek adına her alanda devam edecektir.

ÇEVRE ODALLAR İLE İLİŞKİLER

BTSO ve çevre odalar ile birlikte her ay ortak toplantı gerçekleştiriyoruz. İlk toplantı BTSO da yapılan toplantının 2.Orhangazi TSO ,3. sü Karacabey Ticaret Borsası’nda gerçekleştirildi. Yapılan toplantılara odamız yönetim kurulu ve meclis başkanlarımız katıldı.

SEMİNERLER

Üyelerimizin iş hayatlarında modern yönetim yaklaşımlarıyla doğru karar verme gücüne sahip olacakları düşüncesiyle 6 kasımda gerçekleştirilecek olan iş dünyasında karar vermek için üçüncü göz semireni düzenleyeceğiz…

RAMAZAN VE ÖĞRENCİ YARDIMLARIMIZ

Yardıma muhtaç ailelerimize ve öğrencilerimize yardım kuponları dağıttık. Şehit ailelerimizi de unutmayıp evlerinde ziyaret ettik

BALO A.Ş.

TARİFELİ SEFER İLE BALO YÜK TRENİ YOLA ÇIKTI

Anadolu sanayicilerinin yüklerini, demiryoluyla Avrupa ile buluşturan Büyük Anadolu Lojistik Organizasyonlar A.Ş.”nin (BALO) projesi Manisa”dan start aldı. İlk blok tren Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım ile Türkiye Odalar ve Borsalar Başkanı (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ve Odamız Meclis Başkanımız Cemal BURHAN, Yönetim Kurulu Başkanımız İbrahim DIRAKMAN, Meclis Üyemiz Oktay KUL ile Yönetim Kurulu Sayman Üyemiz Vedat SÜNGÜ’nün katıldığı törenle Almanya”nın Münih kentine gönderildi.
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği öncülüğünde odamız ile ticaret ve sanayi odaları, ticaret borsaları ve organize sanayi bölgelerinin ortak olduğu modelle kurulan BALO”nun ilk konteynır treni TCDD Manisa İstasyonu Lojistik Sahası”nda düzenlenen törenle Almanya”ya gönderildi.

KADIN GİRİŞİMCİLERİMİZ

Kadın girişimcilerimiz ile istişare toplantılarını sürdürüyoruz. Kadın girişimci ve girişimci adaylarına iş kur ve KOSGEB işbirliği ile eğitimler düzenleyerek KOSGEB girişimcilik desteğinden 30.000 TL hibe ve 70.000 TL kredi imkanı sağlamaya devam edeceğiz.

MUSTAFAKEMALPAŞA TATLISINA TSE STANDARTI KAZANDIRDIK

Türk Standartları Enstitüsünce 2011 Temmuz ayında TS 12102 Kemalpaşa tatlısı standardı kaldırılarak TS 13470 hamur tatlıları-şerbet eklemeye hazır kapsamına (şambaba tatlısı, kalburabastı tatlısı,gül tatlısı,dilber dudağı tatlısı, şekerpare tatlısı, Kemalpaşa tatlısı adı altında) alındığını öğrendikten sonra yapmış olduğumuz çalışmalar neticesinde Türk standartları enstitüsüne yapılan başvuruda yöresel tatlımızın diğer tatlıların standardında olmadığını belirterek Mustafakemalpaşa tatlımıza yeni TSE standardı kazandırdık. Mustafakemalpaşa tatlısını dünyaya tanıtmak için gerekli çalışmaların hızlandırılması yönünde çalışmalarımız devam edecektir.

İLÇEMİZDE FAKÜLTE

Uludağ Üniversitesi Mustafakemalpaşa meslek yüksek okuluna yapmış olduğumuz ziyarette kuruma fakülte yapılması suretiyle 75 dönümlük arazinin bağışlandığı bilgisi üzerine yapılacak 4 yıllık fakülte binasının

kazandırabilmek için çalışmalara devam ediyoruz. Bu kapsamda bize örnek teşkil edecek olan Salihli Ticaret ve Sanayi odasını ziyaret ederek, Uludağ Üniversitesi rektörü ile görüşme sağlanacaktır.

TOBB AKREDİTASYON ÇALIŞMALARINA BAŞLADIK

Akredite olmak üzere çıkmış olduğumuz bu yolda personelimize kalite yönetim sistemini İSO 9001 belgelerini kazandırarak daha kaliteli çalışma performansı ve çalışma alanına sahip olunacak.

MESLEK GRUPLARI TOPLANTILARI

Meslek komite başkan ve üyeleri ile aylık periyodik olarak yönetim kurulu ve meclis üyelerimiz ile birlikte istişarelerde bulunuyoruz. Meslek komite başkanları ile yapılan görüşmelerde bulundukları komitenin sorunlarını, ihtiyaçlarını ve beklentilerini her ay meclis toplantılarımızda paylaşıyoruz.

ÜYE ANKET ÇALIŞMASI

Üyelerimize daha iyi hizmet verebilmek adına isteklerini düşüncelerini ve performansımızı ölçmek üzere anket çalışması başlattık. Ayrıca odamızın facebook ve web sayfasından yapmış olduğumuz çalışmalarımız takip edebilirler” dedi.

Toplantıda daha sonra basın mensupları ile TSO yönetimi arasında Mustafakemalpaşa için neler yapılabileceği adına konuşmalarla devam etti.

Dostmedya Haber’i sosyal medyada takip ederek, son dakika Mustafakemalpaşa Haberleri’ne anında ulaşabilirsiniz.