Burası sayfanın başıdır.Örnek HTML sayfası Burası sayfanın gövdesidir.
DOLAR
32,8701
EURO
35,6703
ALTIN
2.550,53
BIST
11.036,96
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Bursa
Az Bulutlu
32°C
Bursa
32°C
Az Bulutlu
Perşembe Az Bulutlu
27°C
Cuma Az Bulutlu
28°C
Cumartesi Açık
32°C
Pazar Açık
34°C

Uludağ Elektrik Basın Mensuplarını Bilgilendirdi

Mustafakemalpaşa ve Karacabey’in Elektrik Dağıtım Şirketi Uludağ Elektrik’in üst düzey yetkilileri, bir yemek organizasyonuyla basın mensuplarını bilgilendirdi.

Uludağ Elektrik Basın Mensuplarını Bilgilendirdi
Yavuz Süt Mamülleri Mustafakemalpaşa

Çarşamba günü gerçekleştirilen basın toplantısına, Limak Enerji Uludağ Elektrik Perakende Satış Aş. Genel Müdürü Ali Erman Aytaç, Bölge Müdürü Tuncay Canbey, Bölge Müdür Yardımcıları Yücel Karadeniz ve Mahmut Ergüneş, Limak Basın ve Halkla İlişkiler Yetkilileri ile, Bölgenin yerel ve ulusal basın temsilcileri katıldı.
Limak Enerji Uludağ Elektrik Perakende Satış Aş. Genel Müdürü Ali Erman Aytaç basın mensuplarıyla tek tek tanıştıktan sonra, Uludağ Elektriğin vizyonu ve misyonu hakkında basın mensuplarını bilgilendirdi. Bu bilgilendirmenin ardından basın mensuplarından gelen soruları yanıtlayan Aytaç, Uludağ Elektriğin alt yapısı ve yeni başlayan uygulamalarından bahsetti.
Limak Enerji Uludağ Elektrik Perakende Satış Aş. Genel Müdürü Ali Erman Aytaç, basın mensuplarına şu bilgileri verdi.
“Limak Enerji olarak, 5 milyon nüfusa hizmet veriyoruz. 100 civarındaki müşteri işlem merkezimizde abonelik, fatura ödeme, bilgi güncelleme, güvence bedeli iadesi gibi hizmetleri sunuyoruz. Ayrıca çağrı merkezimiz 444 6 646 dışında, www.limakuludag.com.tr internet sitesi üzerindeki online işlem merkezimiz ve mobil uygulamalarımız üzerinden işlemlerinizi zaman kaybetmeden ve mekan kavramı olmadan kolaylıkla yapabilirsiniz.

Mustafa Kemalpaşa Ve Karacabey Abone Sayıları

Karacabey ilçesi toplam abone sayısı: 51.505
Mustafakemalpaşa ilçesi toplam abone sayısı: 55.045
Karacabey’de 1 Müşteri İşlem Merkezimiz (MİM), 1 Yetkili İşlem Merkezimiz (YİM) bulunurken; Mustafakemalpaşa’da de 1 Müşteri İşlem Merkezimiz (MİM) var.

Bilgi Güncelleme

Bilgisi güncel olan müşteri oranları Karacabey’de %78; Mustafakemalpaşa’da %77 oranında. Geriye kalan %22’lik ve %23’lük kısmın bilgi güncelleme işlemlerini tamamlaması gerekmektedir. Bilgi güncelleme işlemlerinizi müşteri işlem noktalarımız, web sitemizdeki online işlem ve çağrı merkezimizden yapabilirsiniz.
Tüm elektrik kullanıcıları elektrik aboneliğini kendi üzerine almalıdır. Başkasının üzerine olan elektriği kullanan kişi usulsüz kullanım yapmaktadır. Usulsüz kullanım tespiti durumunda, kesme bağlama bedelinin 5 katı kadar ceza uygulanmaktadır. Bu durum ayrıca elektriğin kesilmesine de yol açabilir.

Limak Enerji, İlk 3’te
5 milyon kişiye hizmet veren enerji sektörünün öncü şirketi olarak, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) verilerine göre, 2017 yılında perakende satış faaliyetinde bulunan 142 şirket arasında 3’üncülüğe yükseldik. 2017 yılında Türkiye’deki elektrik tüketim artışı oranı yüzde 6,30 iken, Limak Enerji olarak satış hacmimizi yüzde 29 artırarak, elektrik satışındaki payımızı yüzde 5,34’ten yüzde 6,59’a çıkardık. Elektrik satış miktarımız, 134 ülkenin elektrik tüketiminden daha fazla.

Enerjide Yenilik Devri
Türkiye’nin online işlem merkezini hayata geçiren ilk şirketi olma unvanını taşıyoruz. Limak Enerji olarak, enerji sektöründe e- devlet üzerinden işlem kolaylığı imkanı sunan ilk ve tek şirket olmanın haklı gururu ile müşterilerimize hizmet veriyoruz.

Memnuniyet Oranımız % 88

Şikayet sayısı en düşük şirketlerden birisi olarak, gerçekleştirdiğimiz müşteri memnuniyeti çalışmalarıyla da tüketicilerimize her zaman yenilikçi uygulamalar sunuyoruz. “Sizinle Aydınlanıyoruz” Projemiz kapsamında, müşteri işlem merkezlerinden işlem yapan müşterilerimize SMS yoluyla anket uygulayarak, geri bildirimlerini aldık. Yapılan anketten elde edilen ilk sonuçlara göre memnuniyet oranımız yüzde 88 olarak ölçümlendi. Kalite ve yönetim yaklaşımları doğrultusunda kurumsal mükemmellik anlayışıyla benimsediğimiz EFQM Mükemmellik Modeli ile de sürekli iyileşme çalışmalarımıza devam ediyoruz.

Fatura Ödemelerinde Kazandıran Dönem
Limak Enerji olarak, müşterilerimize faturalarını öderken kazandıran bir uygulama sunduk. Türkiye’nin ilk online cüzdanı olan fastPay uygulamasıyla müşterilerimiz, %5 kazanç sağlıyor. Uygulamanın başladığı tarih olan 1 Mayıs’tan itibaren pek çok müşterimiz bu uygulamadan yararlandı. Gerçekleştirdiğimiz çalışmalar ile 2018 yılının sonunda müşteri memnuniyeti yüzdemizi %90’ın üzerine çıkarmayı hedefliyoruz.
Müşteri Memnuniyeti uygulamaları ile 2016 – 2018 yılları arasında elektrik borcundan dolayı kesme işlemleri %48 azaldı.
Yeni uygulamalarımızdan biri de elektrik kesmeme hamlesi. Müşterilerimizi geçmiş ödeme alışkanlıklarına göre A’dan E’ye kadar bir sıralamaya tabi tuttuk. A, B ve C grubu için elektriklerini kesmeden tahsilat yoluna gidiyoruz. Bu müşterilerimize SMS veya çağrı merkezimiz yolu ile ulaşarak, hatırlatmalar gerçekleştiriyoruz. Böylece elektrik kesme gibi müşteri açısından can sıkıcı bir sürece girmemiş oluyoruz.
Türkiye’de ilk defa uygulanan, Müşteri Memnuniyetine yönelik gerçekleştirdiğimiz projelerimizden bir diğeri ise “Esnek Fatura” Uygulamasıdır. Müşterilerimizin yaşadığı en büyük sıkıntılardan biri elektrik faturalarının son ödeme tarihlerinin, maaş günleri ile uyuşmamasıydı. Mevzuata göre, faturanın okunma gününün üzerine 10 gün eklenerek, son ödeme tarihi belirlenmesi gerekiyor. Bu sorunu çözmek adına, mevzuatı tüketici yönünden pozitif bir şekilde esnettik. Aynı kredi kartlarında olduğu gibi sayacın okunduğu tarihten bağımsız olarak, müşterilerimiz son ödeme tarihini kendileri belirleyebiliyor. Aradaki gün farkından dolayı da herhangi bir ücret almıyoruz.

İmar Barışına Limak Enerji’den Online Hizmet
İmar Barışı sürecinde, bakanlığın yetkilendirdiği kurum ve kuruluşlar ile e-devlet üzerinden Yapı Kayıt Belgesine başvuranların sayısı 2,5 milyonu aşmış durumda. 8 Haziran’da başlayan Yapı Kayıt Belgesi başvuruları, 31 Ekim’de son bulacak. Elektrik sektörüne de hareketlilik getiren uygulama ile imar mevzuatına aykırı yapı sahipleri, devlet ile barışarak yapılarını kayıt altına aldırdıktan sonra elektrik aboneliği için başvurabiliyorlar. Bu kapsamda, İmar Barışı’na en büyük ilginin gösterildiği illerden birisi olan Bursa’da başvuru sayısı 123 bin olarak ölçüldü.
E-Devlet üzerinden yapılacak başvuru ile Yapı Kayıt Belgesi alacak yapı sahipleri, daha sonra bölgesindeki elektrik dağıtım şirketi ile bağlantı anlaşması süreçlerini tamamlayarak, görevli tedarik şirketi ile perakende satış sözleşmesi imzalayabilecek.
İmar barışının devreye girmesiyle birlikte Yapı Kayıt Belgesi alan elektrik tüketicileri, Limak Enerji’nin Online İşlem Merkezinden ya da 444 6 646 numaralı Çağrı Merkezi üzerinden aboneliklerini gerçekleştirebilecekler. Tüketiciler, online işlem merkezi üzerinden bir tıkla abonelik hizmeti sunan Limak Enerji’nin www.limakuludag.com.tr sitesinden abonelik işlemlerini tamamlayabilecekler.

“Yeşil Dönüşüm Ormanları” Projesi
“Yeşil Dönüşüm Ormanları” Projemiz ile müşterilerimize iletilen fatura ve abonelik işlemlerinde kullanılan kağıtlara karşılık Bursa, Balıkesir, Çanakkale ve Yalova illerinde fidan dikimi gerçekleştirerek, ormanlar oluşturacağız. Tüketilen kağıt miktarını dengelemek için her yıl 1000 fidan dikmeyi hedefleyen projemizde, 50 ton kağıda denk gelen ağaç doğaya geri dönecek.
Müşterilerimize ulaşan kağıt faturaların karşılığı olarak her yıl 1 ile bin fidan dikerek, hizmet verdiğimiz 4 şehirde de Yeşil Dönüşüm Ormanları oluşturacağız. 4 yılın sonunda 4 ilimizde 4 bin ağacı doğaya kazandırmış olacağız. Projemizin ilk etabını ise Çanakkale’de hayata geçireceğiz.
Elektronik Fatura İle 1 Ton Kağıt İsrafının Önüne Geçildi
Çeşitli projelerle doğanın korunmasına katkı sağlayan bir şirket olarak, müşterilerimizi kağıt fatura konusunda da bilinçlendirerek, kağıt israfının önüne geçmeyi amaçlıyoruz. Bugüne kadar 77 bin müşterimizin elektronik faturaya geçmesini sağlayarak yılda 1 ton kağıt israfına engel olduk. Elektronik faturaya geçmek isteyen abonelerimiz online.limakuludag.com.tr adresinden, Müşteri İşlem Merkezleri’nden (MİM) ve 444 6 646 numaralı Çağrı Merkezi üzerinden destek alabilirler.

Ödüller Enerjimizi Besliyor

Enerji Bakanlığı’nın düzenlediği Türkiye’ye Enerji Veren Kadınlar Ödül Töreninde, Emine Erdoğan’ın himayelerinde, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımız Berat Albayrak’ın da takdimiyle Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanımız Nihat Özdemir, Örnek Şirket Ödülü’nü aldı. Şirketimizde % 49’luk bir kadın çalışan oranımız var. Yönetici oranımız ise %35 civarında. Çalışan sayısında olduğu gibi kadın yönetici oranında da daha yüksek seviyeleri hedeflediğimiz bir süreç söz konusu. Performans ve üretilen projeler ile çeşitli kurum ve kuruluşlar tarafından takdir edildi. Bursa Ticaret ve Sanayi Odası tarafından her yıl düzenlenen “Ekonomiye Değer Katanlar” organizasyonunda “Kurumlar Vergisi” ve “Sektör Liderleri-Enerji” kategorileri olmak üzere iki ödüle birden layık görüldük. Marketing & Management Institute ve Akademetre Araştırma Stratejik Planlama şirketleri tarafından ortaklaşa düzenlenen “Kente Değer Katanlar” araştırmalarında Enerji Kategorisi Liderliği ve Öncü Marka ödülünü aldık.

Sosyal Sorumluk Projeleri

Özellikle enerji konusunda hem tasarrufa yönelik hem de yenilenebilir kaynaklara yönelik projeler üretiyoruz. “Bilimde Fırsat Eşitliği” temasıyla Bilim Teknoloji Merkezi ile birlikte yürüttüğümüz projede bilimle hiç tanışmayan öğrencileri bilimle buluşturuyoruz. Bugüne kadar Ledli Gece Lambası ve Güneş Pili Mini Robot Atölyeleriyle 4000 öğrenciye ulaştık. Enerji konusuna çocukluk yaşlarında dikkat çekmeyi amaçlıyoruz. Enerjik Tatil Boyama Kitabı ile “Yenilenebilir Enerji” kaynakları ve sağladığı faydayı resimlerle anlatan “Enerjik Tatil Boyama ve Etkinlik Kitabı” ile 4 ilde 11 bin çocuğu eğlenceli şekilde bilgilendirdik. Elektrik faturalarında bilgilendirme ve sosyal sorumluluk mesajlarıyla farkındalık oluşturmaya çalışıyoruz. Müşterilerimizin düzenli olarak evlerine ulaşan bir matbuat olduğu için faturalarımızda; Sağlık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı ve HETADER Başkanı Elif Güler Kazancı ile gerçekleştirdiğimiz projede HETADER ile “Kan Ver Çocuklara Can Ver” sloganı yer aldı. Limak Enerji Engelsiz Müzik Koromuzun düzenlediği konserin gelirleri bu yıl, Kent Konseyi Engelliler Meclisi’ne aktarıldı. Türkiye’nin Enerji Akademisi programımız kapsamında ise, üniversitelerin mühendislik fakültelerinde eğitim gören 3. ve 4. sınıf öğrencilerine staj ve iş imkanı sunuyoruz. Bu sene 2500’e yakın bir başvuru içerisinden seçtiğimiz 34’ü kadın toplamda 100 öğrenci, 7 aylık bir eğitim süreci sonunda diplomalarını alarak ABD dahil 21 farklı ülkede geçerli NCCER sertifikasının sahibi oldu. Limak Enerji çalışanlarından oluşan ve “Hayatı Aydınlatıyor, Çevreyi Temizliyoruz” sloganıyla yola çıkan gönüllü Çevre Koruma Timimiz ise, toplumda farkındalık yaratacak çalışmaları ile günümüzün en önemli sorunlarından biri olan çevre kirliliğine dikkat çekmeyi amaçlıyor.”

https://www.dostmedya.com/haber/990171234.jpg

Dostmedya Haber’i sosyal medyada takip ederek, son dakika Mustafakemalpaşa Haberleri’ne anında ulaşabilirsiniz.