Burası sayfanın başıdır.Örnek HTML sayfası Burası sayfanın gövdesidir.
DOLAR
32,8629
EURO
35,6336
ALTIN
2.549,84
BIST
11.045,90
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Bursa
Az Bulutlu
32°C
Bursa
32°C
Az Bulutlu
Çarşamba Az Bulutlu
32°C
Perşembe Az Bulutlu
27°C
Cuma Az Bulutlu
28°C
Cumartesi Açık
32°C

Kamuoyuna Duyuru

Türk Eğitim – Sen ile Eğitim Sen’e bağlı eğitim çalışanları Mustafakemalpaşa Öğretmenevi bahçesinde Recep KOTAN Türk Eğitim – Sen İlçe Başkanı Zekai DOBRUCA Eğitim Sen İlçe BaşkanıYrd.. liderliğinde Grev ve toplu sözleşme hakkımızı çiğnetmemek için, Krizin bedelini ödememek için, Kapsamlı ve adil bir sosyal güvenlik sistemi için, Sağlıkta katılım payı uygulaması ile vatandaşlarımızı soymaktan vazgeçmesi için, Adil bir gelir dağılımı sağlaması için, Ülkemizin kaynaklarını faizciye, rantiyeciye değil, işsizliğe son verecek yatırım harcamalarına aktarması için, İnsanca yaşayacak ücret ve demokratik bir çalışma yaşamı için hizmet üretmemek için bir araya geldiler.

Kamuoyuna Duyuru
Yavuz Süt Mamülleri Mustafakemalpaşa

https://www.dostmedya.com/haber/1067396662.jpgYaklaşık 150 üyenin hazır bulunduğu birliktelikte kamuoyuna duyurulması için aşağıdaki açıklamayı okudular:
Yaşanan kriz sonucunda işsizlik ve yoksulluğun artması, kamu emekçilerini, işçileri, işsizleri, emeklileri, kısacası toplumun tüm kesimlerini olumsuz etkilemeye devam etmektedir. Krizin geniş toplum kesimleri üzerindeki yıkıcı etkileri giderek artmakta, emekçilerin ve halkımızın sırtındaki yük gün geçtikçe ağırlaşmaktadır.

Çalışma ve yaşam koşullarımız giderek kötüleşmekte, satın alma gücümüz her geçen gün düşerken, tüm kamuda özellikle son yıllarda iş güvencesi ve sosyal haklar bakımından önemli hak kayıpları yaşanmaktadır. Bunların da ötesinde bugün kriz bahanesiyle sadece kazanılmış haklarımız değil, tüm halk kitlelerini ilgilendiren parasız eğitim, sağlık ve sosyal güvenlik hakkı başta olmak üzere, kamu hizmetlerinin tamamının ticarileştirilmesi ve özelleştirmesi uygulamaları yaygınlaşmıştır.

Okul öncesi eğitimden yükseköğrenime kadar tüm eğitim sistemi, bölgeler, okullar ve cinsiyetler arasındaki eşitsizliklerin giderildiği, herkesin eğitim hakkından, eşit ve parasız olarak yararlanacağı ve kimsenin eğitim hakkından mahrum bırakılmayacağı bir şekilde yeniden düzenlenmelidir. Bunun gerçekleşmesi tüm eğitim ve bilim emekçilerinin birlikte, omuz omuza yürüteceği mücadele ile mümkündür.

Her geçen gün daha fazla piyasa ilişkileri içine çekilen, her adımın paralı hale geldiği bir eğitim düzeninde velinin de öğrenicinin de eğitimcinin de kendi haklarını elde etmesi mümkün değildir.

• Okullara bütçeden yeterli ödenek ayrılmalıdır,
• Tüm eğitim masrafları devlet tarafından karşılanmalıdır,
• İşsiz ve yoksul emekçi ailelerinin çocuklarının insanca bir ortamda yaşayabilmeleri için ailelerin temel ihtiyaçları devlet tarafından karşılanmalıdır,
• Okullarda sağlık yönünden hijyenik bir ortamın sağlanması için ihtiyaç duyulduğu kadar kadrolu yardımcı personel istihdam edilmelidir,
• Eğimdeki kadrolu istihdam dışındaki bütün esnek çalışma uygulamalarına son verilmeli, bütün çalışanlar kadrolu istihdam edilmelidir,

Eğitim ve bilim emekçileri başta olmak üzere, öğrenci ve velilerimizi de yakından ilgilendiren taleplerimizin gerçekleşmesi ancak hükümet ile yapılacak grevli toplu sözleşme ile mümkündür. Bu nedenle Hükümet artık kamu emekçilerini oyalamaktan vazgeçmeli ve toplusözleşme talebimize olumlu yanıt vermelidir.

Bugün, 25 Kasım’da, hizmet üretmeyerek hükümete sesleniyoruz; kazanılmış haklarımızın daha fazla gasp edilmesine sessiz ve tepkisiz kalmayacağız.

Grev ve toplu sözleşme hakkımızı çiğnetmemek için,
Krizin bedelini ödememek için,
Kapsamlı ve adil bir sosyal güvenlik sistemi için,
Sağlıkta katılım payı uygulaması ile vatandaşlarımızı soymaktan vazgeçmesi için,
Adil bir gelir dağılımı sağlaması için,
Ülkemizin kaynaklarını faizciye, rantiyeciye değil, işsizliğe son verecek yatırım harcamalarına aktarması için,
İnsanca yaşayacak ücret ve demokratik bir çalışma yaşamı için hizmet üretmiyoruz.
Bütün kamu çalışanları, öğrencilerimizi, velilerimizi sesimize ses vermeye, gücümüze güç katmaya çağırıyoruz.
Bütün kamu çalışanları, bugün olduğu gibi gelecekte de, öğrencilerinin, velilerin ve toplumun geniş kesimlerinin desteğiyle yürütmekte olduğu haklı mücadelesi ile geleceklerini masa başında karartmaya çalışanlara karşı en güçlü ve etkili yanıtı, örgütlü gücüyle vermeye devam edecektir.

Recep KOTAN
Türk Eğitim – Sen İlçe Başkanı
Zekai DOBRUCA Eğitim Sen İlçe BaşkanıYrd..

https://www.dostmedya.com/haber/81637257.jpg
https://www.dostmedya.com/haber/1705920066.jpg
https://www.dostmedya.com/haber/1936649021.jpg
https://www.dostmedya.com/haber/1122671939.jpg

Dostmedya Haber’i sosyal medyada takip ederek, son dakika Mustafakemalpaşa Haberleri’ne anında ulaşabilirsiniz.